Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen okj-s szakmát érdemes...

Milyen okj-s szakmát érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok és szeretnék valamilyen tanfolyamot elvégezni amivel jobban kereshetek, jelenleg operátor vagyok egy gyárban és olyan tantolyam erdekelne amivel leválthatom a jelenlegi munkám.


Elektro technikat tanultam suliban de sajnos nem végeztem el a szakmai évet, pedig ez egy jó szakma lehetett volna.



2023. jan. 11. 09:28
 1/6 Lunora ***** válasza:

Szia!


Pl: hegesztő (81 meghirdetett állás az országban)

lakatos (186)

autószerelő (113)


Bár én a helyedben az első kettőt csinálnám, meg mert az egy jó kombináció.

2023. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából minden szakma jó, ha az ember jól is csinálja. Elsőnek azt nézd meg, nehez mihez lenne kedved? Mi az ami érdekel?


Én is pasi vagyok, de pl az autós témák nem érdekelnek, sem a műszaki ismeretek, így tettem irodai szakmát meg targoncás vizsgát.


Engem pl a víz-gáz-fűtés szerelés még érdekelne, de más annyira nem.

Meg kell találnod az érdeklődési köröd elsőnek, aztán választani szakmát, meg persze az sem utolsó szempont fizikailag mennyire terhelő, mert leszel Te még 45-50 éves is. Szerintem ha valakinek van 2-3 szakmája manapság és benne tapasztalat is, az csak előny lehet, hátrány nem.

2023. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen segítő szakma érdekelne: műtős például? Vagy bármi az egészségügyben? Nekem egy műtős fiú mentette meg az életemet.
2023. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mozdonyvezető? Bár ez nagyon komoly munka.
2023. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
Bármilyet, amire lehetőséged nyílik. Én mindig meg tudtam beszélni az éppen aktuális munkahelyemen, hogy milyen jól járnak, ha a költségükön kitanulom ezt, vagy azt. Így lettem pl szőlész-borász agrármérnökből targoncavezető, eü gázmester (rovar- és rágcsálóirtó), higiénikus, energetikus.
2023. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ács ,festo
2023. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!