Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon van lehetőség...

Magyarországon van lehetőség pszichiátriai vagy mentálhigiénés tanfolyamot végezni? Ha igen hol és mennyi a költsége? Kérem aki elvégezte vagy vannak tapasztalatai, kérem írja le...

Figyelt kérdés

Pszichológiát ha nem tévedek, csakis felsőoktatási intézményekben lehet kitanulni....?


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. jan. 11. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter orvos.

mentálhigiénés továbbképzést lehet végezni bizonyos diplomákkal szakirányú továbbképzésként.

2023. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A mentálhigiénés továbbképzés, ahogy a neve is mutatja, egy továbbképzés, elsősorban szociális vagy hasonló területen dolgozók számára (pl. szociálpedagógus). Feltétele egy alapdiploma.

[link]

[link]

Pszichiáter az orvosi egyetem elvégzésével lehet valaki szakosodás után. Pszichiátriai tanfolyam nincs másoknak, mint ahogy pl. belgyógyászati sincs.

Pszichológus a pszichológia mesterképzés elvégzésével lehetsz. Az alapdiploma ott is csak viselkedéselemző végzettséget ad, ami kis túlzással semmire sem jó.

Minden más, ami valamiféle "pszicho" képzésnek hirdeti magát, az bocsánat, de kuruzslás és kontárkodás. Kb. semmire nem jogosít fel az elvégzésük (még egy "sima" pszichológus sem csinálhat sok dolgot, pedig minimum 5 évet tanul), de sajnos sokan üzletelnek ilyenekkel.

2023. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Ezt tudom ajánlani, semmilyen szakmát nem ad, ez csak hobbi, de érdekes és szakmailag helytálló volt, én a pszichológiai konzulens címűt végeztem el. [link]
2023. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért óvatosan ezekkel, amit a hármas linkelt. Tudom, ők sem hirdetik magukat többnek, mint amik (kivéve a weboldaluk nevében), és hármas, te sem írtál mást, nem veled szeretnék kötözködni. De az ilyen képzések után állítják egyesek, hogy ők valamiféle "szakemberré" váltak. Aztán a valóság az, hogy a vizsgadíjjal együtt 145-183 ezret kifizettek egy olyan képzésért, ami max. annyi, mint egy Bevezetés a pszichológiába kurzus a pszichológia alapképzés során. Csak ott elismert pszichológusok tanítanak, itt meg a fene tudja, kicsoda. Az egyetemen önköltségesen egy félév csak kétszer ennyi, és kb. 10x ennyi kurzusa van az embernek félévente. Még ilyen szempontból is lehúzás, ráadásul ennek a végén SEMMILYEN végzettséget nem kapsz. Hobbinak oké, ha van ennyi pénzed és nem akarsz vele semmit kezdeni, de ne hidd azt, hogy egy ilyen képzés elvégzése után pl. tudsz majd másokkal foglalkozni, mert 3 év egyetem után sem lehet, nem hogy kb. 10 alkalom után. Ha csak szabadidődben érdekel a téma, és nem sajnálod rá a pénzt, akkor hajrá, de pont az olyanokra írtam a "kuruzslás és kontárkodást", akik egy-egy ilyen tanúsítvánnyal a kezükben okoskodnak. Ismétlem, a képzés nem állít magáról többet, mint ami, ahogy a hármas válaszoló sem, de láttam már sajnos olyat, aki hasonló papírral "klienseket" fogadott, ami egyszerűen nevetséges.
2023. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!