Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban tanuljak tovább?

Milyen irányban tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Egészen kiskorom óta foglalkoztat a biológia és a kémia. Jelenleg kémia alapszakon tanulok, és elkezdtem a továbbiakon gondolkozni. Növényekkel, növényi hatóanyagokkal szeretnék foglalkozni, ezért esetleg a gyógyszerkutatás jöhetne szóba, de fogalmam sincs, konkrétan ott mi is történik, illetve hogy mik a kilátások a szak elvégzése után. Megnéztem a tantervet, de nem érzem magam okosabbnak. Tud esetleg valaki olyan szakirányt, aminek az elvégeztével ilyesmivel tudnék foglalkozni?

2023. jan. 11. 20:51
 1/3 Lunora ***** válasza:

Nem vagyok otthon a témában, de keresd meg a proffesion.hu oldalon a nagy gyógyszergyártó cégeket (Béres, Teva, ) és ott tudsz érdeklődni.

A meghirdettek állásoknál látod, hogy mi a feladat, illetve hogy milyen szakképzettséget kérnek mellé.

2023. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lunora ***** válasza:

Az előbbi alapján:


[link]

Megnevezés:

Gyógyszerész technológus


Szükséges:

Gyógyszerész diplomával rendelkezel;

Angol nyelvtudásod aktív;


Feladat:


iacvezető gyógyszerek és étrend-kiegészítő készítmények gyógyszertechnológiai fejlesztése labor - pilot - és üzemi méretben;

Stabilitási vizsgálatokhoz minták készítése, elsődleges csomagolóanyagok kiválasztása céljából;

A gyógyszerek és étrend-kiegészítő készítményekre vonatkozó jogszabályok, nemzetközi ajánlások folyamatos nyomon követése, ill. alkalmazásuk a fejlesztés folyamán.

2023. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem is ugyanez érdekel:)


Ha a képzés legelején vagy, akkor érdemes lenne váltanod gyógyszerész képzésre.


Ha nem akarsz váltani és már legalább a felénél jársz, akkor érdemes utána a gyógyszervegyész-mérnök mesterképzést választani.

[link]

2023. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!