Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntsem el,hogy milyen...

Hogyan döntsem el,hogy milyen irányban tanuljak tovább? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Aki pszichológiaibb részt lusta lenne elolvasni, annak üzenem, hogy az lesz a most következő nagy szöveg zárójelben. Utána leírom, hogy mi az amiből jó vagyok stb.


(Az a helyzet, hogy olyan tanuló vagyok, aki ha szeretné mindenben megtalálja az érdeklődést.

Igaz rohadt lusta vagyok, viszont ha neki állok tanulni, rettentően fogékony is tudok lenni.

Mindig 4-es 5-ös voltam tanulás nélkül/minimális energia befektetéssel. Tudom, középiskolában nem nagy dolog ezt az eredményt elérni.


Sajnos ez a része a személyiségemnek hozzám adta azt is, hogy nehezen tudom meggyőzni magamat arról, hogy mi az ami tényleg érdekelne és szeretném csinálni és nem csak a szimpla rugalmasan érdeklődő személyiségem miatt szeretem. Szóval nagyon bizonytalan vagyok mindenben, sok mindenben eltudom magam képzelni, folyamatosan megkérdőjelezem magam. Ami persze természetes egy tinédzsernél, viszont ebben az esetben most nem jön valami jól.


Sajnos mivel szakgimnáziumba járok, mert régebben azt hittem érdekelne az a szakma amit tanulok nem annyira jók a tanulási lehetőségeim mint egy egy általános gimnazistának.

(bizonyos tárgyakat nem tanulok, igaz ez osztályozó vizsgával behozható).)



Na a sok rizsázás után:

11.-es vagyok.

Jó vagyok a reálosabb tantárgyakban. Legalábbis valamiben csak jó voltam mert már nem tanulhatom, csak otthon, viszont érdekelnek. Ezek alatt értem a biológiát, fizikát. Kémiát sajnos nem tanulom egyáltalán, de régen az is érdekelt.


A humánosabb tantárgyak is jól mennek, de pl. a történelem, irodalmi művek nem a kedvenceim.

Szóval a humánosabb dolgokat inkább kizárnám.


Introvertáltabb vagyok, tudok alkalmazkodni, de pl tanár, vagy egyéb emberekkel foglalkozó munkát nem vállalnék.


Mindenféleképpen szeretnék tovább tanulni.


Érdekelnek a biológiásabb ágak, viszont nehezen tudom bemérni, hogy mennyire. Abból is van egy csomó. Attól is félek, hogy nem vagyok elég jó, hogy felvegyenek egy "jobb helyre".


Mégis milyen foyamatok, kérdések után tudnám eldönteni, hogy mit válasszak?

Nyilván nem azt kérem, hogy most mondjátok meg mit csináljak, csak szeretném egyáltalán elindítani azt a folyamatot, hogy rátudjam vezetni magam a válaszra. És ehhez talán segít itt egy-két tanács. Minimum legalább az, hogy kiírtam magamból.



2021. márc. 12. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem akarsz emberekkel foglalkozni így a biológiát kilőném, hacsak nem laboros akarsz lenni vagy állatorvos - de állatorvosként is kell emberekkel kapcsolatba lenni.


Inkább mérnöki kart ajánlanék neked. Mérnökinformatikus vagy prog info-t. Ott nem feltétlen szükséges emberekkel foglalkozni vagy legalábbis nagyon kis létszámban. :)

2021. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben ne a tantárgyakat nézd, hanem hogy miben tudnád magadat elképzelni. Vannak önismereti tesztek a neten, amik után felsorolják, hogy mik lehetnek azok a szakok, amik érdekelhetnek esetleg. Ez egy jó kiindulópont lehet, mert ami megtetszik, utána olvasol, hogy mit is csinál valójában az az ember, hogy telik egy napja, mennyire tetszik ez az irányvonal.


Egyébként ha reálosabb beállítottságú vagy, akkor mindenképpen érdemes a természettudományi karok illetve a mérnöki karok képzései közt körbenézni.


Manapság a youtube-on rengetegen csinálnak a szakmájukból videót, hogy mit csinálnak egy nap. A netpincér futártól kezdve az építészmérnökön át mindenbe beleleshetsz, hogy mivel foglalkoznak azok az emberek.


És ha valamelyik megtetszik, utánanézel, hogy milyen tantárgyak kellenek hozzá. Szerintem ez a járhatóbb út, ne a tantárgyak alapján dönts! :)

2021. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mondjuk biológiából pont, hogy a laborosabb dolgok érdekelnének.

Viszont abból is rettenetesen sok féle van...


Mindenféleképpen körülnézek akkor a természettudományi és mérnöki karokon. Valószínűleg ezek közül találok valamit. Remélem.


Köszönöm a tanácsokat.

2021. márc. 15. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!