Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemnek a szaka...

Melyik egyetemnek a szaka ahol a szociológián a legkevesebb a statisztika (bármi matek)?

Figyelt kérdés

Illetve szerintetek melyik a legjobb egyetem erre a szakra mint diploma,tanárok, oktatás és diák élet szempontjából?

Jó-rossz tapasztalatok?



2023. jan. 12. 20:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 A szociálpszichológia az nem önálló szak, hanem a szociológia egy szakiránya
2023. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

#11

Pszichológiáé, azért nem jelentkezhet rá más szakos. De igen. :)

2023. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#12 [link]

Úgy értem, hogy külön szocpszichó mesterszak nincsen, csak mint specializáció a szociológia mesterszakon belül

2023. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#8: Olyan nincs, hogy szociálpszichológia MA. Van pszichológia MA, a Károlin interperszonális és interkulturális pszichológia specializációval, az ELTE-n társadalom- és szervezetpszichológia specializációval, máshol nem tudom. Meg van szociológia MA, a Károlin (várhatóan) big data és szociálpszichológia specializációval. Gondolom utóbbira gondolsz. De azt remélem tudod, hogy ezzel nem leszel semmiféle pszichológus, csak társadalmi-viselkedéselemző.

Viszont nem akarok bunkó lenni, de szerintem te nem teljesen érted, mire jó egy ilyen diploma. Ha valaki meg is akar élni belőle, akkor muszáj belemerülni a kutatásba, adatbázisokba, nem csak a big data szakirányon. Ahhoz meg elengedhetetlen a statisztika, és ezáltal a matek is (igaz, ez elég más matek, mint gimiben). Elég a felvis leírást elolvasni, mindenhol a statisztika szerepét hangsúlyozzák:

[link]

Én pszichológián végeztem, de a szocpszichó tanáraink ott is mind aktívan kutattak, rengeteg statisztikát használva. Folyton jártak körbe az online csoportokban a tanszék kutatásai, mert mást nem igazán lehet kezdeni ezzel az iránnyal a pszichológián belül sem, "csak" kutatni (bár ott legalább van a szervezetpszichó vonal is, ami azért gyakorlatiasabb). Tök érdekes tud lenni a szociológia, ez tény, de mégis milyen munkát szeretnél vele, ha nem kutatni? Szerintem nem teljesen látod át ezt rendesen. Azért nem fizetnek ám, hogy elmélkedj a társadalom működéséről. Vagyis de, de csak ha az elmélkedésedet pár nagy elemszámú, király kutatás is megelőzi, amikre alapozod az egészet. Statisztika nélkül az egész szak semmit sem ér.

Ha a pszichó érdekel, akkor érettségizz újra, nyelvvizsgázz, akármi, és felvételizz újra. Mondjuk statisztika ott is van, anélkül nem tudsz szakdogát írni sem, de legalább az egyetem után nem muszáj többet ezzel foglalkoznod. Erről a szakról pedig főleg tudnék mesélni, mert bármennyire is szeretem a munkámat, ezt sem ajánlom mindenkinek. De ez már nagyon nem ehhez a kérdéshez tartozik. :)

2023. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a szociológia, akkor inkább olyan szakot válassz, ami hangsúlyos matekból, mégha félsz is tőle/nem vagy jó matekból. Ahol többet foglalkoznak matekkal, ott mélyebb ismeretekhez juthatsz, nagyobb segítséget kaphatsz oktatóktól, szaktársaktól. Ahol kevesebbet foglalkoznak ezzel, kevesebb, kevésbé minőségi kurzusok vannak, ott is ugyanúgy elvárják, hogy te makulátlanul tudd. Csak leszarják a képességaidet. Tehát inkább ajánlom a matekosabb egyetemeket, minden szempontból jobban jársz.
2023. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!