Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri-e elvégezni a mérlegkép...

Megéri-e elvégezni a mérlegképes könyvelő képzést ha már csak tanfolyami formában van vagy mindenképpen jobb a diploma?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire elismert a mérlegképes könyvelő képzés most, hogy már csak tanfolyami formában lehet. Nyitott vagyok a diplomára is levelezőn. Pontom lenne rá.

8 órás munkám van, van home office is, de azért mindig ott kell lenni főleg zárási időszakban húzósabb.

A tanfolyamok szoktak lenni hétköznap este is, illetve online azt jobban be tudom illeszteni mert akkor a hétvégét sem veszem el annyira talán a barátomtól, az egyetemmel gondolom egy szabad percem se lenne már, de cáfoljátok meg, ha nem így van.

Próbáltam elég infót írni. Ezek alapján mi a véleményetek? Légyszíves olyan válaszoljon, akinek tapasztalata is van, vagy tudja megalapozott információkból, nem csak úgy hasraütésre a pontokért!

Köszönöm!



2023. jan. 17. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Én közgazdász diplomát szereztem munka mellett, levelezőn, aztán most a mérlegképes könyvelőit csinálom. Az biztos hogy diploma kell, ha valami komolyabb cég pénzügyi osztályán akarsz elhelyezkedni, a mérlegképes meg csak akkor ha kifejezetten könyvelő akarsz lenni, vagy a könyveléssel vállalkozóként akarsz foglalkozni később. Az egyetemet elég nehéz elvégezni szerintem munka mellett, nekem szombatonként sokszor reggeltől késő estig óráim voltak, a hétköznapjaidba pedig nem kevés tanulást kell beillesztened, illetve nekem nagyon sok volt a beadandó (ez nem tudom, lehet hogy egyetem válogatja). A mérlegképes könnyebb ilyen szempontból, én úgy járok hogy online, videós tananyagokkal, akkor foglalkozok vele amikor van időm. Viszont én azt vettem észre hogy a tananyag megértéséhez komoly előny ha már van valami alapod (mert mondjuk ilyesmivel dolgozol, vagy az egyetemen tanultad korábban)
2023. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!