Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeptemberben kezdeném a...

Szeptemberben kezdeném a villamosmérnöki szakot a Miskolci egyetemen, mit lenne érdemes mi alapján lenne érdemes feleleveníteni az eddig tanultakat?

Figyelt kérdés

2020-ban érettségiztem automatikai és eletronikai ismeret tárgyból, 2021-ben szereztem erősáramú elektrotechnikusi végzettséget. Azóta elkezdtem dolgozni, de megpróbálnám az egyetemet.

Csak középszintű érettségim van.



2023. jan. 24. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon át szeretnél nézni valamit, akkor szerezz tankönyvboltból egy fizika és egy matek emelt szintű érettségi előkészítőt, és azokat vedd végig. Még jobban jársz, ha befizeted magad egy szombati érettségi előkészítő kurzusra. Ne legyenek illúzióid: ez nagyon durva menet lesz.
2023. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Analízis
2023. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Matek, matek, matek és még több matek. Esetleg még a fizikát is dobd bele a levesbe. Ja, a szakmai tárgyakból tanultakat meg felejtsd el: főleg a feladatmegoldási módszereket és az elméletet. Amit technikusin tanítanak azok nem univerzális megoldási módszerek: sok szakközepes nagy arccal megy egyetemre, hogy ők mennyi mindent tudnak már, aztán hasalnak egy jót.
2023. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!