Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki Bsc után...

Villamosmérnöki Bsc után érdemes lenne menni fizikus Bsc-re?

Figyelt kérdés

Gyermekkori álmom a fizikusi szak.Annó a mérnökit választottam,amit nagyon szerettek.Lesz is munkám végzés után.Viszont a tudat,hogy fizikusira is mehettem volna mindig bennem volt.Ezért kérdezném,hogy mennyire érné meg?

Nyilván munkában nem sokat kapnék belőle,viszont magamnak bizonyittanék.Így megérné?Mennyire lenne megterhelő a mérnökihez képest levelezőn(?munka mellett sajnos máshogy nem fogom tudni megoldani,ha megyek)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. márc. 11. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem lenne értelme előbb a munkára koncentrálnod? Ott is rengeteget kell és fogsz tanulni, mert meg kell tanulnod a szakmát, és lépést kell tartanod vele.


Ha benne vagy már, akkor el tudod dönteni, hogy kell -e neked egy fizika szak. Lehet azt fogod mondani pár év múlva, hogy inkább egy gyakorlati mérnöki szakra mennél, posztgraduális képzésére, esetleg külföldre mesterre, mert azokkal megduplázod a fizetésedet.


Egyébként fizika levelező, ha jól néztem a felvin, csak Nyíregyházán van, és Szegeden. Ha egyik sincs a közeledben, akkor elég szopás tud lenni órákat utazni egy - egy óráért, vizsgáért, egy teljes állás mellett.

2022. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Huh, én is pont így érzek, csak én most matekon vagyok. Nagyon tanulnék fizikát, de szerintem az a következő kb 10 évre nagyon offos, több szempontból is.

Egyrészt szeretnék függetlenedni a szüleimtől, amit itthon egy fizika szak mellett nem tudnék megtenni. Másrészt pedig az utóbbi időszak eseményeit tekintve rájöttem, hogy nagyon szorongok, és nem érzem magam biztonságban itt, Kelet-Európában. Először inkább kimegyek matek mesterre nyugatra, és onnan akár tovább Új-Zélandra vagy Kanadába. Utána már, ha van egy biztos (és kint jelentősen jobban fizető) munkám, a fizikát meg tudom majd csinálni simán hobbiból is, és anyagilag is megengedhetem magamnak anélkül, hogy nélkülöznöm kelljen.

Az elsővel egyetértek, kérdező, szerintem maxold ki először a mérnökit. Utána, ha van elég tapasztalatod és tőkéd, azt csinálsz, amit akarsz.

2022. márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fizikát tanulhatsz egyetemen kívül is. Tankönyvek, videók rendelkezésedre állnak, ha érdekel.

Valóban, nem lesz diplomád, de azt a részét tanulod, amelyiket akarod.

2022. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. A mai világban, ahol az interneten rendelkezésre áll az emberiség tudásának jelentős része, tele videókkal, cikkekkel, online tanfolyamokkal, könyvekkel, semmi értelme a diplomák halmozásának csupán passzióból. Én is nagyon szerettem a fizikát, de úgy voltam vele, annyira nem vagyok "zseni" belőle, hogy kimenjek Amerikába vagy Svájcba kutatónak, így végül maradtam villamosmérnökin, és a fizikát meghagytam hobbinak. Egyáltalán nem bántam meg.
2022. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!