Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ADHD-val pszichológia szak?

ADHD-val pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Pszichológiát szeretnék tanulni, és ADHD-m van. Okozhat ez esetleg valamilyen hátrányt pszichológián? Gondolok itt ilyesmire, hogy pl. alkalmasság a pályára vagy a tanárok hozzáállása? Olyanokra is kiváncsi vagyok, akik esetleg ADHD-val tanulnak vagy tanultak a szakon. A szaktól nem félek, nem vagyok rossz tanuló, valahogy mindig sikerül megtanulnom, amit kell, inkább a megítéléstől tartok. Lehet felesleges félelem, de szeretnék biztosra menni, köszi

2023. jan. 30. 08:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem gondolom, hogy a torkodnak ugrottam volna. Egyszerűen nem tudom, miért feltételezed azt, hogy mások itt poénból alaptalan dolgokat írnak. Tudom, sok a troll meg a hülye, úgyhogy jobb leellenőrizni (és amúgy is célszerű utána nézni minden követelménynek), de ezt például te is megtehetted volna, mielőtt ide választ írtál. Nem kötekedni szerettem volna, csak szerintem ennyi válasz során megemlítette már volna valaki, ha lenne ilyen kizáró ok, és valószínűleg a kérdező is kiszúrta volna a Felvin.

Pszichológia szakon "híresen" nincs pályaalkalmassági, aminek van negatív oldala is, de az összességében teljesen rendben van, hogy egy ADHD diagnózissal is lehet valaki pszichológus.

2023. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Azért is tettem fel a kérdést, mert nem találtam pályaalkalmasságival kapcsolatos infót. Ezek szerint azért mert egyáltalán nincs.

Köszönöm az új válaszokat!

2023. jan. 31. 08:45
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

11-es, látom nagyon túldimenzionálod a dolgokat, de nagyon tévedsz. Nem feltételeztem, hogy bárki alaptalan dolgot írna, ellenben neked úgy látszik, elég határozott elképzeléseid vannak rólam annak ellenére, hogy olvastál tőlem 2 kommentet. A kérdezőnek írtam röviden, "ártatlan" figyelmeztetésképpen, hogy a felvin mindennek utána lehet nézni, amin aztán most már második ízben próbálsz kötekedni: először kétségbevonom a te szakértelmedet (amit előzetesen nem írtál le a kommentem előtt, de azért tudnom kellett volna), majd most meg mindenkit téves információátadással vádolok burkoltan. Nem kellene ennyi mindent belelátni 2 kommentbe, senkiről nem feltételeztem semmit.


Annak idején én is mindenre rákerestem, mert nekem is volt tartós betegségem, nem volt mindegy, hogy jelentkezzek-e valamilyen szakra, de ahol nem említették a bajomat, vagy nem volt pályaalkalmassági, ott nálam az egyértelmű következtetés az volt, hogy akkor szabad a pálya, és soha nem is írtam ki ilyen kérdést a felvételi kapcsán például. Ebből arra gyanakodtam, hogy ő nem nézett utána, hiszen talán akkor ő sem írt volna ki ilyen kérdést, és az rögtön megoldotta volna a problémát is. Amúgy folyamatosan csak kötekedsz, most is például azzal, hogy miért nem én néztem utána, hogy van-e pályaalkalmassági. Nem tudom miért én nézzek utána, amikor engem a kérdés nem érint, Google-t használni mindenki tud, és eredetileg csak azért jöttem, hogy egy gyors tippet adjak, amiből hátrány nem keletkezhet, plusz ahogy mondod, jobb mindennek utánanézni, pláne most, hogy jövőre változik a felvételi rendszer, a követelmények szintje, és ki tudja mit variálnak még meg. Az "ennyi válasz", amiről meg beszélsz, szám szerint konkrétan csak 5 db volt az enyém előtt, amiből 3 nem közvetlenül a kérdésre válaszolt, összesen 2 db érdemi válasz volt előttem, és egyik sem említett olyat, hogy nincs pályaalkalmassági vizsgálat, a kérdező kérdéséből meg egyértelműen kiderül, hogy az amúgy érdekelte volna, hogy mi a helyzet az alkalmassággal. Ez az "ennyi válasz" nekem úgy hangzik, mintha egy több oldalas fórumbeszélgetés kb. 20. kommentelője lettem volna, mert akkor talán valóban be sem írok, de ha az előttem lévő 5 komment közül bármelyik erre vonatkozóan egyértelműen válaszolt volna, akkor szintén nem szólaltam volna meg, csakhogy erről nem regéltek előttem egyik kommentben sem, és a kommentem sem a sokadik oldalon helyezkedik el.

Biztos lenne erre is valami hozzászólásod, de én nem vitatkozni jöttem ide, a kérdezőnek leírtam, amit akartam (sok sikert az érettségihez meg a pályához, amit választasz!), így részemről most már lezárom a kérdést, mert eredetileg nem terveztem volna fél percnél többet szánni erre a rövid kérdésre, a beszélgetésünkkel tovább spammelni a megválaszolt kérdést meg teljesen felesleges. Minden jót.

2023. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"a jelentkezési papírokon ott lesz"

Miért lenne ott?

2023. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Mert jár érte plusz pont, és akkor már nem hagyom le, valami hasznosat is tegyen velem, ha már van :)
2023. febr. 1. 10:17
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"inkább a megítéléstől tartok"

Ja, hát akkor el kell dönteni, hogy a megítéléstől tartasz-e jobban, vagy attól, hogy nem lesz elég pontszámod a plusz pont nélkül.

2023. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Jól mondod, ezért lett feltéve a kérdés
2023. febr. 2. 00:29
 18/23 anonim ***** válasza:
3%
Felejtsd el. Lediplimázhatsz de nem leszel hiteles!
2023. febr. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%
#18 Miért ne lenne hiteles? Egy olyan diagnózisról beszélünk, amit terápiával és/vagy gyógyszerrel remekül karban lehet tartani. Mitől ne lenne hiteles pl. párterapeutaként vagy HR-esként vagy bármiként a kérdező csak azért, mert van egy ilyen diagnózisa? És a kliensei szerinted honnan a fenéből fogják tudni, hogy ADHD-s? Ennyi erővel orvos se legyen az, akinek magas a vérnyomása...
2023. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
4%
A vérnyomást és a mentális zavarokat összehasonlítani sem normális.
2023. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!