Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek érettségiből felmentés?

Matek érettségiből felmentés?

Figyelt kérdés
Tehát tulajdonképpen egyáltalán nem megy a matek. Általános iskolás szinten vagyok. Járok különtanárhoz, de semmit sem tudok megjegyezni, teljesen felesleges, pedig próbálkozok. Nem lehet hogy diszkalkuliám van? Lenne belőle hátrányom ha olyan szakra jelentkezem egyetemen ahova nem kell matek? Mi ennek a menete?

2023. jan. 31. 17:26
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia én 2011-ben érettségiztem és fél évkor én is kaptam matekból felmentést. Onnantól nem kellett matekból dolgozatokat írnom, se figyelnem az órákon. Matek helyett másik tárgyból érettségiztem. Talán filozófiából, ha jól emlékszem. Amúgy én is jártam külön tanárhoz matekból, de segg hülye majom voltam így is matekból. Amúgy a felmentést úgy kellett elintézni, hogy el kellett mennem ilyen vizsgálatra, amin kiderült, hogy gondjaim vannak a matekból. Én viszont egyetemre nem jártam. Örültem, hogy kikerültem az iskolapadból.
2023. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Bejelentkezel a járási pedagógiai szakszolgálathoz vizsgálatra. Ők elvégeznek veled bizonyos gyógypedagógiai és pszichológiai teszteket, és ha úgy látják, tovább küldenek, hogy kaphass diagnózist.

Amúgy ha a kinézett szakra nem kell matek, akkor senkit nem fog érdekelni. Másból kell helyette érettségizned, de ennyi.

2023. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Diszkulabula vagy
2023. febr. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha idén fogsz érettségizni, akkor már elkéstél ezzel... Ha még nem végzős vagy, akkor minél előbb keresd fel az iskolapszichológust az egyik szülőddel, vagy egy akármilyen pszichológust, vagy a helyi nevelési tanácsadót vagy ilyesmit és kérjétek, hogy vizsgálják ki, ők majd mondják a többit.
2023. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Küldenék privát üzenetet, mert van benne tapasztalatom, de sajnos már nincs meg a profilja ):
2023. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg már megkapta a kérdésére a választ.
2023. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!