Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyerekek mellett hogy érdemes...

Gyerekek mellett hogy érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés

Még húzom az egyetemi jelentkezést, de arra gondoltam idén beadom, hogy amíg nem kell visszamenjek dolgozni, addig tudjak haladni a tanulással, ne csak “tétlenkedjek” itthon.

Most van egy 1 éves fiam és jövőhónapra várom a másodikat.

Érdemes nappalin megpróbálkozni, vagy csak levelező én gondolkodjak?

A férjem minden délután itthon van, sokszor hétköznapokon is, és ha úgy van, akkor családi segítség is lenne.

Nem tudom ,hogy működnek az egyetemek, heti mennyi órával kell szákolni hány napra elosztva stb?

Programtervező Informatikusra szeretnék jelentkezni.



2023. febr. 2. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A nappalit felejtsd el alapból. A levelező esélyes, hogy menni fog.
2023. febr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy szorgalmi időszak kb. 3 hónap hosszú. A nappali munkarend minimum heti 20 óra elfoglaltsággal jár (ez még csak maguk az órák amikre be kell járni, nem számolva hogy tanulni is kell). Nem tűnik soknak, de nagyon is az, mert sok az üresjárat (az órák közti 15-30 perces szünetek és akár több órányi "lyukak" is rengeteg időt vesznek el). Hétfőtől péntekig vannak nappalis órák, reggel 8 és este 6 között gyakorlatilag bármikor. Az órarend mindig a félév elején derül ki, de nagy ráhatásod nincs, tehát azt nem lehet garantálni hogy mondjuk csak délelőtt vagy csak délután kelljen egyetemre menned. Szóval én is a levelezőt javaslom.
2023. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor nem is próbálkozom nappalin így.


Ha levelezőre felvesznek, akkor ha van lehetőségem bemenni pár órára, ha valami nem megy pl, vagy simán csak van időm, akkor azt megtehetem?

2023. febr. 3. 00:01
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Tanár függő, sok helyen nem érdekli a tanárt ott vagy e, viszont az se ha megbuksz a vizsgán, nagyon érzéketlenek sok esetben
2023. febr. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az esti képzést ajánlanám, nappalira biztos nem mennék a levelező meg embere válogatja, hogy mennyire jön be. Aki nagyon kezdő a szakmában és nem tanult még önállóan, annak lehet, hogy nem ad eleget.


A bejárást a legtöbb esetben elvárják. Ha ez nem oké, válassz távoktatási képzési formát.


Én hasonló szakra (mérnökinformatikus) jártam, kellően nagy szopás volt ahhoz, hogy azt mondjam mindenkinek aki hasonlóra adja a fejét, hogy jól gondolja át, mert heti 15-20 óra tanulásra kénytelen lesz biztosítani időt, ha tetszik, ha nem. Ha semmilyen alappal nem rendelkezik a területen, akkor inkább 30. Én munka mellett csináltam (úgy, hogy szakmában dolgoztam), nem sok szabadidőm volt az első két évben.

2023. febr. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is nagyon jó, hogy szeretnél belevágni a tanulásba két gyerkőc mellett. :) Ha van segítséged, akkor megoldható a dolog.


Én is a levelezős képzést javaslom, pont azért amit előttem írtak: sajnos a nappali képzésen előfordulhat , hogy két előadás között akár 3-4 óra is eltelik. :(

Levelezőn viszont általában szombatonként 8-20 között havi 3-4 alkalommal letudhatod az egyetemet. Húzós, de szerintem nagyon időhatékony. Előfordulhat, hogy csak 8-12 között lesz órás, de olyan is, hogy szinte egész szombaton bent vagy. Vagy péntek délután.


Gyerekek miatt a legtöbb egyetemen tudsz kérni egyéni/kedvezményes tanrendet, amit az esetek nagy részében megadnak.

Ez azt jelenti, hogy ha az oktató részéről rendben van, akkor mentesülsz az óralátogatások alól, tehát nem kell minden órára/gyakorlatra bemenni, viszont ugyanúgy vonatkozik rád is a számonkérés.

Nézz utána, mert egyetemre válogatja, hogy mi a protokoll. :)



Ha időközben úgy érzed, hogy túlvállatad magad, akkor az első félév után otthagyhatod a képzést, illetve egymás után két passzív félévre is tudsz menni, később pedig tovább tudod folytatni a tanulmányaidat.


Sok siker kívánok :)


(Üdv: Egy 2 éves és egy 3 hónapos anyukája)

2023. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* az első félév után otthagyhatod a képzést és nem kell visszafizetés az államilag támogatott félévet.
2023. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!