Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemi szakot érdemes...

Melyik egyetemi szakot érdemes elvégezni, amin nem kell annyi matek tudás?

Figyelt kérdés
2023. febr. 6. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Szociológia, anglisztika, jog, állatorvos, pszichológia
2023. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az állatorvos elég jó.
2023. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Jogra belehet kerülni,matek felmentéssel?
2023. febr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosira??? Láttatok már emelt kémia érettségit? A fél feladatlap számolásból áll. Erős matektudás nélkül azt esélytelen megírni 80% fölöttire.

Illetve már az állatorvosi első évén is van biomatematika, ami elárulom, hogy eléggé matekos tárgy.


Inkább a bölcsész szakokat nézegesd, ott jobban megúszhatod a matekot. (Bár én úgy tudom pl pszichológián is van statisztika, amihez szintén elengedhetetlen a matek.)

2023. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Azért az emelt kémiához nem kell olyan hű de nagy matektudás...inkább az a nehéz, hogy időre megy, sokat kell gyakorolni, és össze kell tudni kapcsolni a matekot a kémiával
2023. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3 nem lehet.
2023. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nyilván nem egy emelt matek szint, de igenis kell hozzá egy erős alaptudás.


Alapból minden reálos tárgyhoz kell a matek (igen, valamennyire még a bioszhoz is), tehát ha az a cél, hogy a matekot megússza, akkor nem ilyen irányba kell menni.

Az emelt kémián vannak olyan több ismeretlenes számolások, amiket egy gyengébb matekos nem fog tudni megcsinálni. Illetve ha nem érti a matek alapokat, akkor azt se fogja érteni, hogy kémiában miért úgy vannak a dolgok ahogy, és ez nem az a tárgy, amit lehet magolva tanulni, ezt érteni kell.


Illetve, ahogy említettem, az állatorvosin is vannak kötelező matekos tárgyak, úgyhogy ez nagyon nem jó ajánlás annak, aki nem akar matekot tanulni.

2023. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és az ajánlásokat!

Igazából hármas és négyes között vagyok matekból, szóval kicsi matekkal nincs baj, de tudom , hogy egyetemi szinten nehezen menne.

2023. febr. 7. 21:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, az analízis, határérték, végtelen dolgok...egy kicsit belekóstoltam, és mostanában elkezdtem ezekről olvasgatni bizonyításokat. Nem egyszerű
2023. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!