Ho robotokkat szeretnék programozni, akkor a mechatronikai mérnök jó választás?

Figyelt kérdés

2023. febr. 7. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Jobb mint ha földrajz tesi szakos tanárnak mennél de mérnökinfó beágyazott rendszerek speckóval sokkal jobb
2023. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen
2023. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Mérnökinfó jobb erre. Igazából proginfó is, de a gazdinfó is. Te programozni akarsz, nem építeni.


De ne csak az én kommentemre hagyatkozz.

2023. febr. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 totolala ***** válasza:
79%

Nagyon el vannak tévedve páran itt.

A proginfo még véletlenül sem tanul robot programozást.

Egy robot felprogramozása egy komplex automatizálási rendszer része, amelyhez kell PLC, és egyéb villamos ismeretek, amihez sem a mérnökinfonak, de főleg a proginfónak semmi köze.

2023. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Mecha kell hozzá
2023. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
78%

Okleveles mechatronikai mérnök vagyok a BME-n végeztem.


Attól függ, hogy mit értesz robot programozás alatt.


Ha robotkarok beüzemelését, adott feladatra való felkészítését érted, az egy viszonylag speciális terület, minden robot gyártójának megvan a saját rendszere amibe bele kell tanulni. Ebben az esetben jó lehet a mechatronika szélesebb látókör miatt, de egy villamosmérnök is elboldogul ezekkel.


Ha egyedi robotokat szeretnél építeni, az inkább egy klasszikus beágyazott rendszerek feladat (én ezzel foglalkozom, csak nem a robotika területén).

Ide erős mikrovezérlő és alacsony szintű programozói tudás kell. Ismerni kell a hardware részeket is, tudni kell kapcs rajzot olvasni, oszcilloszkópot kezelni stb. Mint említettem én ezt csinálom, de a mechatronikai képzésből gyakorlatilag majdhogynem semmit nem alkalmazok itt, a néhány villamosmérnöki tárgy amit mechán oktattak az segített, illetve az évek során szedtem fel a tudást. Ide a villamosmérnök képzést ajánlanám.


Van egy harmadik út, ahol nem bare metál (az előbb említett) fejlesztés történik, hanem valamilyen os-en futó keretrendszert programozon, ilyen lehet pl a ROS (robot operating system). Ekkor python-t és C++-t fogsz használni, ez már inkább tisztán szoftveres feladat. Ide jó lehet a mérnökinfó, vagy valamilyen programozói képzés.


De amint láthatod, a mechatronika mindenképpen segített abban, hogy egy szélesebb látáskör alakuljon ki, így sok helyen sokféle dolgot csinálhattam már :)

2023. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!