Mit javasolnátok nekem? Megérné elvégezni?

Figyelt kérdés

Eddig az óvodapedagógusi szakmán gondolkodom, de nem vagyok biztos a döntésemben, elég sokan elbizonytalanítottak. Egy páran azt mondják, hogy az én eszemmel, valami komolyabb munkát kéne vállalnom, és hogy őszinte legyek, ez tetszene is, de olyan munkák között meg nincsen ami tetszene(meg azért annyira nem vagyok okos)

Szeretem az irodalmat, a történelmet, de matekból pl. Csak 3-4es szinten vagyok.

Gondoltam már arra, hogy elindulok az óvodapedagógia pályán és esetleg ha utána meg mégis találok olyat ami nagyon tetszik akkor azt is elvégzem, de anyám eztért nem nagyon van oda, mert akkor sok idő kiesne szerinte.

Alapjáraton csendes vagyok, türelmes és segítőkész, ezért gondolkodtam az a óvónői pályán.

Ti mit tennétek a helyemben?



2023. febr. 7. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az tetszik, legyél az. Aztán később még bárhová alakulhat az életed, de lesz egy viszonylag könnyen megszerezhető diplomád.
2023. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig azt mondták, hogy valami "komolyabbat" kéne csináljak. Elvégeztem azt az egyetemet amit akartam, nem bántam meg. Viszont most hogy az teljesítve, másra is nyitott lettem, munka mellett megyek még egy teljesen más levelező szakra.

Nem lehet mindenki mérnök, orvos, ügyvéd. Arra kell gondolnod, hogy szeretnéd-e egész életedben azt a dolgot csinálni, amit tanulsz. Amire kényszerből, nyomás miatt mennél, ott már magát az oktatást is gyűlölnéd, nemhogy utána 40 évet dolgozni benne. Magadra hallgas, ne arra, hogy mások mit akarnak kezdeni a te életeddel. Ha meg meggondolod magad útközben, akkor elvégzel egy másik képzést is, nem dől össze a világ.

2023. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Kb én is ugyanojan szinten vagyok mint te. Szeretem a gyerekeket, és az érdeklődésem is ugyanaz. Igaz a fizetés nem olyan nagy és másoknál is olvastam hogy a gyerekek vissza maradottak, de amikor én is oviba járjam, egyszerűen oda voltam a dadusomért és az óvónénimért. Fontos hogy szívből csináljuk. Én is gondolkozom ezen az ágon, és esélyes hogy erre megyek tovább. Az alapján amit leírtál illesz a szakmába és ha érdekel is huzamosabb időre (pl: 1 év) akkor nyugodtan indulj ebbe az irányba.
jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!