Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvi, természettudományos...

Felvi, természettudományos tantárgy?

Figyelt kérdés

Volt fizikám 11.-ben, 10.-ben és 9.-ben. 3-as, 3-as, 2-es.


Kémia csak 9.-ben, ez 4-es lett.


Megadhatom úgy, hogy a 11.-es fizikát és a 9.-es kémiát írom be?



2023. febr. 10. 16:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van:

1) Egy tárgyból az utolsó 2 tanult év végén szerzett jegyeket viszed.

2) Két tárgyból az utolsó tanult év végi jegyeket számíttatod be.


Tehát, ha te csak 9-ben tanultad a kémiát, akkor abból az az utolsó tanult éved, így viheted azt a jegyet és mellé a 11-es fizikát.

Annyi a lényeg, hogy a dokumentumokhoz azokat az oldalakat töltsd fel a középiskolai bizonyítványodból, ahol szerepelnek azok a jegyek, amiből a pontot szeretnéd számíttatni (jelen esetben a 9-es és 11-es bizonyítvány).


Felvi.hu:

"Lehetősége van arra, hogy kedvezőbb eredmény érdekében ne egy tárgy utolsó előtti és utolsó tanult év végi eredményét, hanem két tárgy utolsó év végi eredményét jelölje meg."

[link]


Ui: Pedig nem egyszer előfordult már, hogy 1 ponton múlt valakinek a felvételije, úgyhogy én a helyedben biztos átírnám és nem hagynám veszni azt a pontot.

2023. febr. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ja és #9-es: Inkább te olvasd el rendesen az útmutatót mielőtt másoknak okoskodsz, ráadásul olyan dologban, amitől a jövője is függhet.


"Pedig ott van, hogy utolsó előtti év, és utolsó év."

Ja, csak a lényeg maradt ki a mondatból: utolsó előtti TANULT év, és utolsó TANULT év.

Gondolj már bele, akkor aki nem földrajz faktos, az nem viheti a föci jegyet? Hiszen azt alapból csak 10. osztályig tanulod, és ebből kifolyólag nincs 11-es és 12-es jegyed belőle. Szerintem te is tudod, hogy ez nem így van, úgyhogy nagy hülyeséget írtál.

2023. febr. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
11: nekem mindegy, mert a szakmai vizsgából kell számíttatnom a pontomat, hogy bejussak az első helyre, a másodikra meg gyakorlatilag bejutottam már
2023. febr. 11. 07:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!