Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lenne érdemes tovább...

Hol lenne érdemes tovább tanulni IT securityhez?

Figyelt kérdés
Üdv! Egy pár éve nagyon elkezdett érdekelni az informatikai biztonság, ezért elkezdtem komolyabban foglalkozni vele. Viszont semmi tájékozottságom nincsen továbbtanulással kapcsolatban. Esetleg valakinek van tapasztalata? Milyen egyetemen és hol érdemes tovább tanulni, és hogy Magyarországon mennyire megérős állás? A célom hogy felvegyenek egy céghez, ahol kereshetném a sérülékenységeket, alias IT sec-es állást keresnék.

2023. febr. 11. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikai biztonság egy olyan terület, amely folyamatosan növekszik és nagyon keresett. A tanulmányokat illetően néhány lehetőség Magyarországon:


Egyetemek: Például a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Budapesti Metropolitan Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, és a Szegedi Tudományegyetem mind kínálnak informatikai biztonsági képzéseket.


Szakképzések: Az IT szektorban számos szakképző iskola is rendelkezik IT biztonsági képzésekkel, például a Cisco Networking Academy, a CompTIA, a Microsoft az EC-Council.


Online tanulmányok: Az online tanulmányok szintén nagyszerű lehetőséget nyújtanak a továbbtanuláshoz, és lehetővé teszik, hogy a tanulás a munkáddal vagy egyéb teendőiddel összeegyeztethető legyen. Például a Coursera, az Udemy, az edX, a LinkedIn Learning és a Pluralsight kiváló online oktatási platformok az IT biztonsággal kapcsolatban.


Az informatikai biztonsággal kapcsolatos állások Magyarországon nagyon keresettek és jól fizetettek. A fizetések változóak lehetnek a tapasztalattól, a képzettségtől és a cégtől függően, de általában magasak. Azok, akiknek van tapasztalata az informatikai biztonságban, széles körű lehetőségeket kínáló állásokat kínálhatnak, például informatikai biztonsági tanácsadó, informatikai biztonsági mérnök, informatikai biztonsági tesztelő, stb.


Végül, fontos megemlíteni, hogy a sikeres karrier az informatikai biztonságban nem csak a tanulásról szól, hanem a gyakorlatról is. Az informatikai biztonsági tudást folyamatosan frissen kell tartani, és mindig ismerni kell a legfrissebb tendenciákat.

2023. febr. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Egyetemet mindenképp szükséges végezni, legalább egy mérnökinfó BSc diplomád legyen, mert a komolyabb cégek ilyen pozíció betöltésére nem fog alkalmazni egy érettségi vagy OKJ-t végzettet. BME mesterképzése nagyon erős, CrySys Labbal közösen oktatnak elég magas szinten. OE mérnökinfó BSc képzésen van külön IT Biztonság specializáció, az is elég jó választás.


Jelenleg mindenképp kevesebb IT Security állás van mint programozó, a fizetés nagyjából hasonló, ma egy junior pályakezdő nagyjából br 500-700-ról indul átlagosan, egy senior pedig kb br. 2M - 2,5M keres.

2023. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már van róla elképzelésem hogy is működik ez, és tervezhetek ez alapján 😄
2023. febr. 13. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!