Biomérnöki BME?

Figyelt kérdés

Szeretnék információkat gyüjteni erröl a szakról.

1.- vannak lehetosegem elhelyezkedni egy spacializacio elvegzese utan?

2.- milyen a kozosseg, a hangulat a szakon?(tudom hogy foleg a csoporttol fugg amibe kerulsz)

3.-allaslehetosegek? Kereset?

4.- kereslet ilyen szakemberekre?



2023. febr. 15. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Persze van. Általában jó, sok a buli és jó a közösség is, ott vannak a vegyészmernokok is.


Lehet menni sokféle mesterre is utána, gyógyszerésznek is, de több helyen is ellehet helyezkedni a kutatastol kezdve a kereskedelemben dolgozókent is. Viszont készülj mert az eleje borzaszto matekos és kémias. Most kezdtem a 4.felevem itt, nem kezdenem újra🥲

2023. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Van lehetőséged specializáció után elhelyezkedni rögtön (akármelyik specializáció után).


A közösség nagyon jó. Minden évben kb 300 BSc-s gólyát vesznek fel a karra (vegyészmérnök, biomérnök és környezetmérnök). Mindenki megtalálja a számára megfelelő baráti társaságot. Általánosságban mindenki próbál a másiknak segíteni. A bulik jó a karon, a környező karokon is jók így minden héten (csütörtök és péntek este) 2-3 hely közül választhatsz (mindenki számára nyílt). Ezek a bulik a BME-s kollégiumokba vannak (kolik az egyetem körül vannak).


Rengeteg mesterrel mehetsz BSc után (szerintem ez ajánlott). Ha végzel BSc-n akkor a kar alábbi MSc szakjaira mehetsz, plusz tárgy elvégzése nélkül: Biotechnológia, Biomérnök, Környezetmérnök, Vegyészmérnök és Gyógyszervegyészmérnök. Egyetlen egy szak van aminél plusz tárgyakat kell elvégeznek az a Műanyag és Száltechnológiai mérnök MSc. Egyéb karokon népszerű továbbá az Egeszségügyi mérnök MSc (BME Villamosmérnöki és Informatikai Karon van, de van pár orvosis tárgy amit a SOTE tart). Továbbá népszerű még a BME Műszaki menedzser MSc (napi 2-3 nap, napi 8 órát tudsz mellette dolgozni is).


Számos területen lehet elhelyezkedni: mindenféle gyárban, kutatásban (ide min MSc kell), kereskedelemben, technológia fejlesztő cégnél....


Ilyen emberre a kereslet nagy, mivel hasonló a tudása a biomérnöknek és a vegyészmérnöknek számos területen ezért a vegyészmérnöki munkákra is alkalmasak (max nem tanult róla annyit, de a megfelelő alapjai megvannak hozzá).


BME BSc-t végzett biomérnök vagyok, aki MSc-t csinál a karon. Újra biztos nem kezdeném a BSc-t mert eléggé nagy szenvedés volt, de nem bántam meg, hogy erre a szakra jelentkeztem. Ha azért jelentkezel a karra mert a biológiát és a matekot szereted akkor gondold meg, mert ez a képzés inkább kémia és matek, minimális biológiával.

2023. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Mernöki területen dolgozom, elég sok különböző karon végzett mernokkel beszéltem már. En nagy altalanossagban lassan csak az info, mechatronikai és villamos mernokot tudom ajánlani, és talán még a gepeszt valami nagy auto vagy gepgyarto cég esetén. Ezeket a szakokat leszamitva elég középszerű mérnöki berekrol is hallani sajnos,sőt kifejezetten kevésbé jóról is. Az ilyen epitesz, építő, agrár, élelmiszer, környezet és egyéb mérnöki szakmákat nem is ajanlanam senkinek. Sajnos gyanítom, hogy a biomernok is inkább az utóbbiak közé tartozik, de persze járj alaposan utána. Inkabb olyan velemenye lesz mervado aki par éve már ebben dolgozik legalább, mert sok egyetemi tanuló tud pár elrugaszkodott véleményt mondani mìg nem találkozott a munkaeropiaccal
2023. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Hát a gépészet is kezd átcsúszni a szarul fizető melók közé, a szak mint biomérnök szerintem nagyon jó és hasznos is, viszont magyarországon háát nincs eleresztve a fizetésük… míg egy senior nem VEZETŐ biomérnök bére szerintem br 7-800 között van addig egy villany itmérnöknek ez a szám br 1,2 millió legalább. Ha a pénz nem fontos akkor válaszd nyugodtan bár azért nézz rá egy álláskeresőn mennyi lehetősége van egy biomérnöknek vagy egy villamos/it-snak, kb 10x több szerintem. Aztán a másik kérdés az is, hogy mennyire van túlképzés, sok helyen Msc-t is kérnek az 5,5 év kemény tanulás. Míg villany, it-nál elég a bsc is 3,5 év.
2023. febr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Sztem a br 700-800 al még fölé is lőhettél sok esetben.
2023. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Utolsók le lettek pontozva, de senki nem cáfolta meg őket. Sajnos, igaz, amit írnak. Magyarországon a biomérnökök általánosságban szarul keresnek. 2-3 nagy cég szippantja fel a legtöbbjüket. A vegyészmérnökökre egy cseppet nagyobb a kereslet, de ők sincsenek bőlére eresztve pénzügyileg. Elég elmenni egy állásbörzére, a cégek nagy része IT szakembereket vadász (mérnökinfó, proginfó, villany).
2023. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!