Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egy éves természettudományo...

Az egy éves természettudományos mester utáni tanári képzések mennyire nehezek annak, aki nem tanárin volt korábban? Gondolok főként a tanári jellegű tárgyakra. Nehéz átállni vagy tanulható anyagok jellemzők?

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek a tárgyak pszichológia és szakmódszertan köréből vannak. Az utóbbi a nehezebb, de teljesíthető. Én tanárként végeztem, ezért tudom.
2023. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem az alapozó szakmai tárgyak (tanárként) mindig nehezebbek voltak mint a ped-pszicho. Inkább azok ilyen beszélgetés, a gyakorlattal párhuzamosan futó tapasztalatösszegző és gyűjtő órák voltak. De ha a ped-pszicho dolgot kérdezed konkrétan, a pszichológia nehezebb, de nem mondanám a szakmai tárgyaknál nehezebbnek. Ott a három alapkurzusra sokat kellett készülni, de ezek előadások. A szeminárium már beszélgetés volt.
2023. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit a második ír, mert néztem a tantervet és aki tanáriról menne annak a szakunk legkeményebb alapozó tárgyai vannak két félévbe sűrítve.


Mondjuk amit az első ír is érdekes. Mondjuk mindenképp érdekes terület ez meg még beleásom magam ezekbe a tárgyakba, hogy milyenek lehetnek.

2023. febr. 19. 13:21
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyébként olvastam olyat, hogy ezek a képzések nem feltétlen számítanak bele a korábbi állami félévbe.


Ez mennyire lehet valós?

Igaz idén maximum akkor kezdhetem el, ha lesz pótfelvételi mert ez még mindig elméleti szinten van meg, hogy belevágjak-e.

2023. febr. 19. 13:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem számítanak bele.
2023. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor, ha meghirdetek lehetséges államira jelentkezni?

Vagy ez ilyen speciális és diákigazolvány sem jár mellé pl?


Elnézést a sok kérdésért, de az egyetemek oldalán nem viszik túlzásba a leírást.

2023. febr. 19. 13:52
 7/12 A kérdező kommentje:

A szakmai gyakorlatról meséltek kicsit? Az anyagokban találtam 15 órányi óratartást.


Ezt miként kell elképzelni?

2023. febr. 19. 15:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, államilag finanszírozott képzésre is lehet jelentkezni. Gondolom van egy bizonyos számú hospitálás és a 15 óra az önállóan megtartott, arra felkészült órát jelent a mentortanár szakmai vezetése mellett. Én nagyon keveslem a 15 órát, tanárszakon a két félévben összesen 60 órát kellett önállóan leadni.
2023. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez így hasznos köszi. Bár kemény így fél év után órát tartani.

A portfóliónál pedig ugyanúgy van konzulens, mint a diplomamunkánál vagy szakdolgozatnál?


Nálad egyébként akiknek tartottad mennyire voltak együttműködők? Így nehéz ebbe is belegondolni mennyire vannak meg ezek "hangadók" akik mikor én voltam gimis a tanárt szekálták.

2023. febr. 19. 19:54
 10/12 anonim ***** válasza:

A portfolióhoz tartozott egy szeminárium és ott mondták el a követelményeket és hogy mik kerülnek bele, azokat hogyan kell megcsinálni. 200-250 oldalas portfoliók lettek végül.

Én egy olyan technikumba kértem magam, ahol a mentorom a nagynéném régi tanítványa volt. Nagyon sokat segítettek, a diákok együttműködőek voltak és normálisan viselkedtek. Persze a mentor ott volt az órákon.

2023. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!