Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik munka mellett végeztetek...

Akik munka mellett végeztetek levelezőn egyetemet, hogyan tudtátok összehangolni a kettőt?

Figyelt kérdés
Milyen szakra jártatok, illetve milyen területen dolgoztatok? A munkáltató mennyire volt rugalmas az egyetemmel kapcsolatban (gyakorlatra bejárás, vizsgák)?

2023. febr. 20. 05:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Feleség: állami "elfekvőben" dolgozik: 0 munka, f@sz főnökök, milliós fizetés, érdemi - kihalásos - előremeneteli lehetőség nélkül. Azaz pénze van, esze is van annyi, h. ő úgysem lép jobb állásba, ha megszakítaná magát, ergo mellékállásba kezdett+ tanul, (nyelveket is).
2023. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jártam mindenféle beosztásban munka mellett egyetemre (havonta 3 nap; hetente 1 péntek; csak hétvégék; full online). Az a tapasztalatom, hogy ha nagyon normális a munkaadó, és amit tanulsz, a munkádhoz kell, akkor esetleg tolerálja a munkaidőben való egyetemre járást. De nem szeretik seholsem. A legjobb a péntek délutános / szombati levelező és a teljesen online.


A vizsgaidőszakos stresszhelyzetet általában tolerálja a munkáltató. Tehát ha ugyan nem munkaidőben jársz egyetemre, de mondod a főnöködnek, hogy most nagyon sokat kell tanulnod, akkor hajlandóak ezt számításba venni, ha normálisak.


Minden esetben érdemes tájékoztatni a munkahelyedet arról, hogy egyetemre jársz, mert szükséged lehet a segítségükre, támogatásukra. Van, ahol hajlandóak beszállni a tandíjadba is, ha az, amit tanulsz, a munkádhoz kell.


Idő szempontjából totál szívás az egész, nagyon sok idő kell hozzá, főleg, ha valami nehezebb szakra jársz. De ha jól választasz szakot, akkor nagyon megéri.

2023. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
#1 és őt nem savazod szét azért mert tanulni szeretne, pedig sokkal jobb az élet kazánszerelőként? Csak gyakorin szólogatsz be a tanulóknak? 😄
2023. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

#3 "Túltanult" kollégám: mint látod a feleség is tanult, és mi lett belőle? Lassan rájött, hogy ebből meggazdagodni nem fog, 0 megbecsülése van alkalmazottként és esélye sem önállóságra, ezért is akar váltani...


Nem mindenkinek való az alkalmazotti csicskalét, behatárolt fizetéssel. Ő ráadásul még jobban is keres - sőt mondhatni nagyon jól - egy alkalmazotti fizetéssel, mégis váltani szeretne...látja, hogy pl. mi mit csinálunk és arányaiban mennyi a fizetés.


De ne engem sasolj, foglalkozz magaddal ;)

2023. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Akkor tanítsd meg kazánt szerelni, utána pedig szerelgessétek őket együtt. Vagy harcoljatok pepperonival!

Amúgy neked miért esik jól szidni azokat, akik tanulni szeretnének? Milyen örömöd származik ebből? Ha boldog vagy a kazánszerelgetéssel, akkor miért foglalkozol velük? Miért érzed szükségét annak, hogy beszólogass a tanult embereknek? Csak nem kisebbségi komplexusod van? :)

2023. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak levelezőn tanultam munka mellett, az bizony a szabadidő rovására megy, ezt be kell vállalni. Munka után nem olvasgatás, filmezés van, hanem házifeladat, beadandók, tanulás. Ami nekem rossz volt, hogy még egy napot ülő helyzetben kellett töltenem az iskolában. De tanulni akkor is megéri szerintem.
2023. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#5 Nyilván nem mindenkinek való - pláne nem nőnek - és nem is mindenkit érdekel bizonyos szakma. Tanuljatok. Én azt írtam le, hogy van akinek büdös a munka és bármit megfogni, és jönnek az ilyen kérdések, hogy "Mesterszakos diplomám, C1-es nyelvizsgám van, bruttó 400-at kérhetek?" Tényszerűen: ez ahogy számoltam kb. a havi reggelire amit elköltök (nettó 270 körül/22 munkanappal, kb. 10-12 ezer forint, ez lazán megvan).


Nem kell sírni, hisztizni, mindenki be van árazva. Nektek itt Mo,.-n egy európai középbér (3-4000 euró) elképzelhetetlen. Tanuljatok, hajrá, mi meg dolgozunk, csak ne sírjatok a bérek miatt.


Én itthon maradtam, anno a feleség azt mondta - amikor menni akartam - hogy egy jó szakember arányaiban itt is királyként él. Igaza volt.


(de tényleg emiatt ne hisztizz már, nem áll jól).

2023. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy a feleség is az önállóság irányába menne - ezt is leírtam - mert azt látja, hogy ez lenne a jó, és nyelve(ke)t tanul még, abból is a svéd vonal van irányban. (Nyilván célzatos ez is, nem a "bokor-angolt"tolja, ami tizenkettő egy tucat):
2023. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Pepperinoharcos, a te hozzászólásod baromira nem arról szól, amire a kérdező rákérdezett. Nem azt kérdezte, hogy tanuljon-e, hanem, hogy hogyan hangolja össze a tanulást a magánélettel. Tök irreleváns, hogy te mit gondolsz a tanulásról, meg hol mennyit keresel. De vettük, diploma nélkül sokat keresel külföldön, gratulálok.
2023. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 Bocs, ebben igazad van. Amúgy a #3-as és #5-s hozzászólás mennyiben "arról szól, amire a kérdező rákérdezett"?
2023. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!