Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakmát...

Szerintetek melyik szakmát válasszam?

Figyelt kérdés

Nagyon jó tanulási képességeim vannak, érdekel is az orvosi szakma nagyon, szeretem a biológiát, kémiával is elvagyok, és szüleim is ezt támogatnák, de ugyanakkor nagyon tehetséges vagyok rajzolásban, festészetben. Ezzel is nagyon szívesen foglalkoznék, néha talán szívesebben is. És hát nem tudom eldönteni hogy hova jelentkezzek, a képzőművészetire menni egy nehezebb és "botrányosabb" lépés lenne, de néha nagyon vágyom rá.

Tudom, hogy nekem kell eldöntenem, de szeretnék véleményt, tanácsot kérni, szerintetek hova menjek?


2010. okt. 5. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hm. Orvosként jobb esélyeid vannak az elhelyezkedésre, érvényesülésre, de csak ha végig bírod vinni a képzést, ami nem piskóta. Nem hiszem, hogy a kettő közül ez a könnyebb, de szerintem jobb választás volna. :)


Képzőművészként majd mindig futhatsz alkalmi melók után. Örülj, hogy megy a biosz-kémia, és irány a biztosabb megélhetés. Hidd el, ha van 1 jó anyagi háttered, hobbiból még csinálhatod majd a művészetet.

2010. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Aham, ez lenne a logikus tényleg, csak mire én végzek körülbelül 2019-2020-ra, addigra az orvoslás már nem olyan biztos, hogy olyan jövedelmező, vagy biztos állás lenne. Az állami egészségügy nem fog annyit fizetni, hogy annyira biztos legyek, ha lesz egyáltalán még állami, a magánkórházakba meg protekció nélkül nem fognak felvenni, ami frissen végezve, kétlem hogy a birtokomban lenne.

Képzőművészként el lehet helyezkedni lapoknál, könykiadóknál illusztrátorként, egyéb helyeken látványtervező vagy hasonló.

Ez a nagy dilemma, hogy ki tudja melyik lesz a jobb munka 2020-ra?

A hobbi meg, persze bármi mellett rajzolhatok, csak úgy szeretném tanulni, nem este mikor hazaesek.

Az orvosi meg seggelés kérdése, az hogy jó eszem van, az már nem azt fogja eldönteni, hogy elvégzem-e, hanem csak azt, hogy mennyi idő alatt sajátítom el az anyagot. A tehetség, az meg olyan, amit senki nem tud magának csinálni, akármennyire szorgalmas is, vagy akármennyit tanul.

Nem tudoooom :D SEGÍTSÉG! :D Már teljesen ki vagyok ezen :D

2010. okt. 6. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!