Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fakultációt kellene választano...

Fakultációt kellene választanom, de nem tudom minek tanuljak tovább. Szeretnék egyetemre menni, de ahhoz tudnom kéne a szakmát, amit szeretnék tanulni. Tudnátok szakmákat ajánlani és nagyjából leírni miről szólnak?

Figyelt kérdés

2023. febr. 25. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Most szakmát szeretnél tanulni, vagy egyetemre jelentkezni? Elég más a kettő, úgyhogy nem mindegy.

Meg nagyjából körülírhatnád, hogy milyen irányokban gondolkozol, mert így elég tág a választék és ezt valahogy szűkíteni kéne.

Milyen tantárgyak érdekelnek, mikben vagy jó? Mennyire vagy jó tanuló? Inkább szellemi vagy fizikai munka érdekelne? Fiú vagy lány vagy? Beltéren szeretnél dolgozni, vagy inkább a szabadban?

Semmit se tudunk rólad, úgyhogy kicsit legyél pontosabb, ha tényleg hasznos javaslatokat akarsz kapni.

2023. febr. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd végig a felvi.hu-n a szakleírásokat, hátha valami megtetszik:


[link]

2023. febr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem egy életre szóló döntés. Egyrészt nyilván nincs a sulidban végtelen számú lehetőség.

Másrészt nagy vonalakban talán be tudod lőni, hogy reál vagy humán.

Harmadrészt szerintem az adott suli adott tanárai is sokat számítanak.

Én pl. anno matek-törivel akartam továbbmenni, de a törit meg a magyart csak egyszerre lehetett felvenni. Ezen kívül csak fizika faktot hirdettek meg, ami nekem nem kellett sehova, és a tárgyat sem szerettem valami nagyon, de nagyon megbántam, mert ugyan +1 óra lett volna hetente, de a régi tanárommal, aki nagyon jó volt és nagyon szerettem. Az alapcsoport meg egy új tanárhoz került, akit utáltam végig és sokkal jobban megkínzott a semmiért, mintha egy kis plusz energiát tettem volna a régi tanáromnál a faktba.

A plusz csavar az, hogy mindezek után mégis biosz-kémiából emelteztem, azokhoz fakt úgysem lett volna nálunk. De így is felvettek.

2023. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan válaszd azokat a tárgyakat, amik legjobban érdekelnek, legjobban mennek. Valószínű, hogy egyébként is olyan szakot akarsz majd a későbbiekben választani, ami érdekel.


Pl ha jó vagy matematikából válaszd azt nyugodtan, és később eldöntöd majd hogy pl matek tanár leszel, mérnöknek tanulsz, vagy pénzügyeket tanulsz stb..


Én még ilyenkor javában nem tudtam anno hogy mit szeretnék tanulni, volt sejtésem, de mindig változtattam rajta.. nincs ezzel baj.

2023. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és humán beállítottságú. Jó tanuló vagyok szeretem a biológiát az irodalmat, a rajzot is. Nem vagyok jó kémiában, matekban, fizikában. Töri nem nagyon érdekel. Humán tagozaton vagyok a gimnáziumban, sokszor gondoltam, hogy grafikusnak vagy reklámtervezőnek tanulok tovább, de úgy gondolom nem mennék valami sokra vele.
2023. febr. 25. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Bioszt mindenképp felvennem a helyedben, mert rengeteg helyre jó és nagyon hasznos. Én is imádom, biosz kémia fakton vagyok, fogorvosira megyek majd remélhetőleg de a bioszt meg gazdasági szakokra is elfogadjak némelyikre. Emellett ajánlok egy nyelvet, ha a matek kémia nem megy és a tori se érdekel. Azzal se tudsz mellé lőni és az emelt nyelvi érettségik általában könnyebbek ha megy a nyelv mint egy irodalom v egy tori mondjuk
2023. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!