Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki szakon vagyok végzős...

Mérnöki szakon vagyok végzős de rájöttem hogy teljesen pályát téveszettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mérnöki szakon vagyok végzős, nem is csúsztam a tárgyaimmal a tanulmányaim során, most szakmai gyakorlaton vagyok, és a szakdolgozatomat kell még befejeznem a diplomához.

De sajnos a szakmai gyakorlat keresésekor rájöttem hogy semmi értelmeset nem tanítottak, nem tanultam a főiskolán olyat amit használni is tudnék a való életben, ezért konkrétan nem túl sok értelme lesz az oklevélnek sem. Lesz, de nem leszek sosem igazi mérnök és bevallom nem is akarok az lenni, mert rá kellett jöjjek hogy nem nekem való.

Kiskoromtól kezdve folyamatosan megfelelési kényszert táplált belém anyám, hetediktől már nehezebbek voltak a tárgyak a középiskolában, és nem voltam kitűnő, csak jeles, ezért is mindig megkaptam a napi beszólást, bas*tatást, hogy miért nem veszek példát az osztály legjobbjáról, stb...

A másik hogy folyamatosan csak azt tömködték a fejembe a szüleim hogy diploma kell kisfiam mert ha nincs diplomád akkor csak egy utolsó melós lehetsz. Már látom hogy ez nagyon nem így van.

Emiatt még érettségi előtt sem volt fogalmam sem arról hogy én mit szeretnék magammal kezdeni, csak jelentkeztem egy mérnöki szakra amelyikben láttam némi fantáziát.

De sajnos nekem elég jó agyam sincsen a főiskolai szinthez, főleg a fesőbb szintű matek példák közül vannak olyanok amiket ha tízszer elmagyaráz valaki, akkor sem fogom fel(holott emelt matek érettségim van, ráadásul ötös), illetve a mérnöki tantárgyakon is mindig csak átpréseltem magam, mert egyrészt számomra nehezek, kellemetlenek, és van olyan tantárgy amit külső segítség nélkül esélyem se lett volna teljesíteni mert hülye vagyok hozzá.

Volt olyan tantárgyam amiből hiába jegyzeteltem ki minden tételt színes ceruzákkal is szó szerint füzetbe egyesével, nem tudtam megjegyezni a tételeket mert egyrész nehezen jegyzek meg ilyen dolgokat, másrész meg rohadtul nem is érdekel amit "tanulok".

Szóval ha esetleg megkapom ezt a felsőoktatási oklevelet, akkor nekem olyan gondolataim vannak hogy inkább elmegyek targoncázni vagy sofőrnek, mert vezetni úgyis szeretek és abban jó vagyok.

Ki az aki volt ilyen helyzetben és mit kezdett az életével?


2023. márc. 6. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemek csak az alapot adják, nagyjából mindenki kint a való életben, a munkahelyén és a szakmáját gyakorolva szedi fel mindazt a tudást, amit aztán használni is tud valamire.

Ha egy karnyújtásnyira vagy a suli befejezésétől, azt most már fejezd be, ne add fel! Megírod a szakdolit, leállamvizsgázol, és ha utána targoncázni van kedved akkor szíved jog azt csinálni. De ennyivel a finish előtt én azt javaslom, hogy ne add fel, szívd fel magad és hajrá előre! :)

2023. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szolovjov válasza:
86%

Én az autószerelő szakmával jártam így, közben rájöttem hogy ebbe kár volt belekezdeni. Ott akartam hagyni, viszont nem tudtam mit kéne helyette csinálni. Igazából azóta sem tudom. Megszereztem a szakmát, egy napot sem dolgoztam benne. Elmentem gyárba összeszerelőnek, ezt csinálom 17 éve.

Egyébként szerintem is totál butaság hogy mindenképpen diploma kell, meg utolsó melós, stb. Ez a hozzáállás vezetett oda, hogy manapság minden szakmában hiány van. Alig találsz szakképzett kőművest, gázszerelőt, ácsot, bármit írhatnék. Igenis megbecsülik a jó szakembert, mindegy mivel foglalkozik. És a minőségi munkáért el is lehet kérni a fizetséget.

2023. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A diplomát így a célegyenesben fejezd be minden esetre. Jogosítványod van?
2023. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"De sajnos a szakmai gyakorlat keresésekor rájöttem hogy semmi értelmeset nem tanítottak"


Ez teljesen normális. A mérnökképzés legalább annyira önképzés, mint amennyire hivatalos felsőoktatási. Ha csak azt tanulod meg, amit leadnak és vizsgán vissza kérnek, az édes kevés. Emellé az is kell, hogy TÉNYLEG érdekeljen a dolog és ez legyen a hobbid is, a tananyagtól függetlenül is kutass és projektezz.


Ami a képzésedet illeti, a műszaki képzések általában azért jók, mert nagyon rugalmasak. Könnyebben átképezheted magad egyéb területekre. Nem mondom, hogy feltétlenül be is kell fejezned, válthatsz szakot. Ha biztos vagy benne, hogy semmilyen olyan munkakört nem akarsz betölteni a jövőben, ahova jó lehet, akkor akár félbe is hagyhatod így a célegyenesben is.

2023. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!