Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok szak...

Nemzetközi tanulmányok szak mennyire matekos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dilemmázok a faktokon. A töri már biztos és eddig az angolt gondoltam a másodiknak, de elbizonytalanodtam a matek javára. Nyelvvizsgám már van, így az angol egyszerűbb lenne, viszont elgondolkodtam hogyha az NT-n esetleg van matek, vagy pedig gazdaságibb mesterképzésen folytatnám a tanulmányaimat akkor mindenképp jól jönne az a matektudás. Megy a matek, szeretem és a matektanárom azt mondta hogy ő a helyemben ebből menne faktra mert szerinte menne nekem és mindenképp hasznos is lenne, még ha nem felvételi követelmény is. (Angolból most megyek májusban előrehozott érettségizni, abból már csak szint emelő kéne)

Akik ismerik ezt a szakot, ők vagy esetleg ismerős erre jár esetleg tudna mesélni róla?

Ezen kívül bármilyen más véleményt is szívesen olvasok.

Köszönöm!

16/L



2023. márc. 10. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj matekra, azzal nagyon nem lőhetsz mellé. Nem ezen a szakon tanulok.
2023. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem matekos, közép érettségivel is vidáman hoznád. De menj inkább gazdasági alapra, többet érsz vele.
2023. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Vagy esetleg digitális kultúra- informatika?
2023. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jó lesz;) nemzetközi gazd mesterrel
2023. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen,én is főleg azért gondolkodom a matekon mert lehet a pontokhoz nem kell, de a tudás kelleni fog ha esetleg más szakot választok, vegy pedig másmerre megyek mester képzésre. A gazdasági-politikai vonal érdekel nagyon, azom belül ez a szak, de még van két évem kigondolni

(Ezen a héten a sulinkban be lehet ülni 2 választott faktos órára. Nekem holnap lesz a matek, kíváncsi vagyok rá :) )

2023. márc. 27. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nemzetközi tanulmányokon voltam, igaz, nem fejeztem be. Első félévben volt közgazdaságtan, az nem volt egyszerű, viszont írásbeli vizsga volt, fele elmélet, fele gyakorlat, szóval még az is simán átment, aki semmit nem konyított a gyakorlati részhez. Plusz volt statisztika, ami az egyetemi tanulmányaim egyik legpozitívabb csalódása volt. Nagyon rendes volt a tanár, és a zh is simán teljesíthető volt (3-ast kaptam, úgy, hogy matekérettségin a 2-esért imádkoztam). Én is ajánlom a matekot, mert sok helyen elfogadják, de az sem okozna problémát, ha mást választanál.
2023. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Én is néztem . Kettő választott tárgy közül egyik tuti emelt töri másik info esetleg angol .

Azért elsősorban jó eredmények legyenek érettségin mert abból számítanak .Matek közép jó lesz ha megy , emelt nagyon nehéz -semmiképp . Inkább akkor a nyelvet emeleten mert az akkor könnyen teljesíthető. Amúgy azt is néztem valahol a 2 emelt már plusz intézményi max pontot adja.Meg ha duplázásért az emelt teljes értékű százalék !

Aki erre a szakra jár többség azt írja ,közép matekkal teljesíthető .

Böngészni kell hol mit számítanak .

2023. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!