Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hármas tanuló csak szakmunkás...

Hármas tanuló csak szakmunkás lehet. Vagy van esélye egyetemre?

Figyelt kérdés
2023. márc. 15. 15:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Minden csak is attól függ, hogy te mit akarsz, tegyél azért, hogy az sikerüljön és ennyi
2023. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem így értem a gyakorlatban mi kell ehhez?
2023. márc. 15. 16:41
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szükség van egy jó érettségire. De attól is függ, hogy milyen szakra mennél.

TTK-ra felvesznek.

2023. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja hogy újra megcsinálni?
2023. márc. 15. 17:58
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Most még tanulsz? Ha nem tanulsz már, meddig jutottál? Van érettségid?
2023. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Igen az érettségi jobb lett, 3,8 de ugye az se túl szuper.


Az év végi jegyek viszont alig több mint kettes az érettségivel együtt számolva éri el a hármast az átlag.


Jelenleg érettségizett szakmunkásként dolgozom

2023. márc. 15. 18:05
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy melyik szakra mennél, mi érdekel.

Ha érdekelnek a reál tárgyak, akkor nem kell újraérettségizned. AZ ELTE TTK-ra könnyű bekerülni (csak tudj bent is maradni).

Tanárszakokra is könnyű bejutni. Hátránya, hogy tanári szakpár, tehát két tárgyat tanulsz, meg pedagógiát, utána pedig ezt a két tárgyat taníthatod iskolában, a megfelelő korosztályban.

2023. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Reál vagyok. Az emberekkel nem jövök ki jól így a tanár nem biztos hogy bölcs döntés lenne. Valószínű a humán se.


És mit tegyek ha nincsen elképzelésem csak annyi hogy nem munkásként akarnék meghalni.


Kitapasztaltam a munkás létet és van aki lenéz miatta. Tudom nem velük kell foglalkozni de akkor is vonzó lett az a hozzáállás ahogy azzal viselkednek akinek diplomája van...


És mivel az érettségi megvan, ha azt vesszük a nulladik lépcső már megvan.

2023. márc. 15. 18:32
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni elkezdeni bármikor lehet.

Azért mert jelenleg, vsgy valamikor hármas voltál, ezt ki lehet javítani. A tudás a lényeg.


Tanárirs semmiképp ne menj. Még az egyetemen végig lehet lavirozni, de nagyon sok munkával jár ez a munka, csak az emberek nem hiszik el.:)

2023. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Van bennem egy fajta szociális érzékenység például tisztában vagyok vele hogy a tanárnak nem annyira munkája amennyit én diákként láttam hanem annál jóval több dolgozat javítás órarend tervezés osztálykirándulás szervezés Meg még amit nem is tudok. Bolti eladó eredmény is látom hogy ami nekem öt percet kiszolgál azt ő egész nap csinálja és egész más de amikor vért vesznek tőlem akkor is látom hogy nekem öt perc valamennyi várakozás órákon át rengeteg embertől vért vesz és el se tudom képzelni mennyire fárasztó lehet de szerintem nagyon.


De pszichologusnak mégse mehetek mert úgy tudom ahhoz színötös kell attól még elég messze vagyok.


Van egyfajta érdeklődésem az emberek felé de nem a konkrét ember felé hanem az ember fejlődése felé. Nem tudom ez irányában el lehet e menni.


Mivel real vagyok ezért elsősorban a technika történet az ami érdekel de az is hogy ez milyen folyamattal társul a háttérben mitől történik az hogy az emberiség újabb és újabb dolgokat létrehozni.


Gyakran gondolkoztam például hogy mi lesz a következő nagy találmánya az emberiségnek.

Az előző szerintem az internet volt majd Facebook YouTube. Utána talán a kriptovaluták Most pedig a mesterséges intelligencia.


Visszafelé menve benzinmotor elektromosság szóval ebbe a témába szívesen belemennék mélyen de fogalmam sincs hogy ez hol tanítják.


A mesterséges intelligencia és a kriptovaluták megértéséhez például gondolom programozni is kéne még ha nem is felső szinten de ott is van egy pszichológiai háttere is, főleg a kriptovaluta nak Hogy mitől Nem omlik össze.


Szóval ha ez érdekel erre van egy elképzelés hogy ez milyen szak?

2023. márc. 15. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!