Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hármas tanuló csak szakmunkás...

Hármas tanuló csak szakmunkás lehet. Vagy van esélye egyetemre?

Figyelt kérdés
2023. márc. 15. 15:03
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Jaj
2023. márc. 23. 12:46
 22/24 anonim válasza:

az informatikát merem ajánlani, amihez még csak egyetem sem kell.


ha angolban (és mondjuk németben) erős közepes vagy írásban és szóban is majdnem olyan, akkor irány valamelyik shared service center (t system, eds, ericsson, kyndryl, bármelyik, amelyik pl linkedin/profession-ön épp hirdet). előképzettség sem kell, early professionalnek felvesznek simán, ha jó vagy angolból és átmész a logikai + csapatmunkás + klasszikus interjún, aztán hamar betanítanak valami L1/L2 adminisztratív munkára, ahonnan max 3 hónap és látni fogod, hogy mi érdekel jobban. jó esetben a csoportvezetőd/menedzsered is látni fogja, hogy merre kéne téged fejleszteni és kapsz olyan oktatást (vagy épp ledarálod magadtól az online kurzusokat, amik cégen belül ingyen lesznek). ha tényleg fogékony vagy, akkor az első IT munkahelyedről a másodikra váltásnál fel is tudod alkudni a fizudat 800.000-1.300.000 környékére kb 2 év alatt (ennyi kell, h valami piacképes dolgot megtanulj + gyakorlatod is legyen CV szerint), de ehhez tényleg kell a csillagok együttállása is + támogató csoportvezető :)


ezekre a helyekre az érettségi és egy erkölcsi bizonyítvány a belépő (az interjún és teszteken túl)

2023. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Avair2010 válasza:
100%

Nézd! Az esélyekről csak annyit, hogy én személyesen ismerek olyan embereket, akik esetében ledöbbentem a Facebook -profiljukban megadott végzettségeiken annak tudatában, hogy kb. 3 -s tanulók voltak az általánosban. -Én a legjobb tanulók egyike voltam az osztályban, és csak szakmáig-érettségiig jutottam. Úgyhogy ha van hited hozzá és akaraterőd,

esetleg pénzed is, ha kell tandíjat fizetni, akkor mindent elérhetsz az életben. Egy hármas átlag nem zár be előtted semmi féle kaput se. Ismerek olyan programozót, aki sose diplomázott le, mégis olyan dolgokat tett le a számítógépes játékok fejlesztői gárdája számára, hogy mindenki csak lesett, hiszen megoldhatatlan volt számukra az akadály, amit ő megoldott. Szerintem itt csak az a kérdés, hogy tudsz -e tanulni, ha akarsz. És ha ez se kérdés, akkor bizony kifogytunk mára a kérdésekből. :P

2023. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ne törődj azzal, hogy lenézik a szakmunkásokat. Ha te vagy elég kulturált, akkor nem néznek le akkor sem, ha szakmunkás vagy.Éljél úgy, hogy ne nézzenek le.
2023. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!