Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológiára miből készüljek?

Emelt biológiára miből készüljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Biológiából elég a Bioszféra nevű oldal, vagy mellé be kéne magolnom a mozaikos könyveket is? A Panemsulisat is megvettem, de arról azt hallottam, hogy önmagában nem lenne elég..

Ti mivel készültetek, és hány százalékot értetek el?



2023. márc. 19. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Én könyveket nem használtam, csak a sulis jegyzetünkből tanultam, így ezekkel nincs tapasztalatom, a többiek majd biztos megírják mik a leghasznosabbak. De ilyen közel az érettségihez, ha már nagyjából végigvetted az anyagot, akkor szerintem inkább érettségi feladatokon gyakorolj, ne kezdj bele még 2 különböző könyvbe, mert csak összezavar.

Én úgy készültem fel az emelt bioszra, hogy amikor átnéztem egy témakört, akkor a hozzá tartozó korábbi érettségi feladatokat mind megoldottam. (A feladatok ki vannak gyűjtve tematikusan egy drive dokumentumban, nem neked kell kikeresgélned őket. Ha nem ismered azt az oldalt, akkor szólj és megkeresem neked a linket.) Aztán ha valamelyik témakör feladatai nagyon nem mennek, akkor azt esetleg érdemes elolvasni egy másik tankönyben és utána visszatérni a feladatokra.

A legfontosabb, hogy ne csak magold a biosz anyagot, úgy nem fognak menni a feladatok, hanem értsd is amit megtanulsz, mert csak úgy tudsz majd magabiztosan átjárni a témák között.

Nekem végül 84% lett az emelt bioszom, de 2020-ban vizsgáztam, szóval nem volt szóbelim, pedig mi arra nagyon gyúrtunk a 4 év alatt és jó eséllyel azzal még javíthattam volna pár százalékot. Na mindegy, igazából így is bőven felvettek a választott egyetemre. :)

Előre is sok sikert kívánok!

2023. márc. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Mozaikos könyvek közel se tökéletesek, de a rendelkezésre álló tankönyvek közül a legjobbak. Néhol ír azért felesleges infókat, szóval mindig nézd meg a követelményrendszert, és csak azt tanuld meg, ami kell, a többit csak olvasd át. Ami miatt viszont nagyon jó, az az ábrák. Érettségin gyakran egy az egyben a mozaikos tankönyvből veszik ki az ábrát, csak 1-2 dolgot kitakarnak róla. Azért eléggé nagy előnyben leszel, ha tudod jól azt, hogy mit akar jelenteni az az ábra, és nem ott kell kisilabizálnod.
2023. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Régi érettségik +mozaikos könyveket gyakoroltam, olvasgattam illetve kidolgoztam az osszes emelt biosz szóbeli érettségit (oktatás.hun mindig fenn van). Illetve sokszor irtunk emelt es közép érettségiket is jegyre fakton. 94% lett a szobelivel, tavaly írtam.
2023. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Bioszféra!
2023. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!