Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika érettségi nélkül...

Matematika érettségi nélkül mehetek könyvelői képzésre?

Figyelt kérdés
Diszkalkulia miatt matek helyett földrajz érettségim van, viszont úgy érzem, menne valamennyire a matematika. Felvesznek könyvelő képzésre matekérettségi nélkül?

2023. márc. 21. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A képzés feltétele az érettségi BIZONYÍTVÁNY megléte. Az senkit nem érdekel, hogy abban milyen tárgyak, milyen szinten, milyen jegyekkel szerepelnek.
2023. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Félő, hogy ott majd kibuksz a FIFO-nál, csúsztatott átlagárnál...
2023. márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz, onnantól, hogy megvan az érettségi, senkit nem érdekel, hogy milyen tárgyak szerepelnek benne. Az más kérdés, hogy a matekra azért szükséged lesz. Oké, egy könyvelő nem találkozik napi szinten a szögfüggvényekkel vagy a deriválással, de az alapműveleteket, százalékszámítást, arányosságokat stb. azért érteni és használni kell.
2023. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Te jó ég, diszkalkuliával nehogy könyvelőnek menj! Szenvedés lesz a képzés is és ha esetleg elvégzed, akkor utána a munkád is.
2023. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Igen, mehetsz, én is könyvelő képzésre járok diszkalkuliával. Nem feltétlen igaz, amit a többiek írnak, hogy ki fogsz bukni (főleg nem csúsztatott átlagár meg FIFO miatt, ami szerintem nem volt olyan nehéz) vagy szenvedés lesz. Nem fogok hazudni, szerintem nehezebben értek meg néha dolgokat mint az átlag és volt modulzáró amit ismételnem kellett, de nem lehetetlen és ettől még nem biztos, hogy nem leszel jó a munkádban idővel.
2023. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még azt tenném hozzá, ha tudsz angolul, Khan Academy-n tudod gyakorolni a matekot, akár nulláról indulva is.
2023. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!