Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai mérnök 4-es matek...

Logisztikai mérnök 4-es matek érettségivel mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2023. márc. 23. 16:25
1 2
 11/15 totolala ***** válasza:
63%

Az alap tárgyak megegyeznek a logisztikán és a gépészmérnökin.. alapozó fizika, matek 123 mind együtt van. Viszont a gépészmérnöknek sokkal több értelme van. Onnan még akármi is lehetsz, nem csak a basic cad mérnök. Ha érdekel, elmehetsz akár az ipari automatizálás irányaba is, ha kicsit összeszeded magad.

A logisztika szerintem egy fiúnak kicsit gyenge választás.

2023. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 Mitől lenne gyenge választás? Van benne lehetőség bőven, ha nem csak mezei fuvarszervezőnek megy el az ember. Valóban könnyebb szak, mint egy gépészmérnöki, de ugyanolyan értékes szakma szerintem, sőt. Egy jó logisztika sokat jelent minden cégnél, magasabb pozícióban pedig ugyanúgy meg is fizetik.
2023. márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 totolala ***** válasza:
47%
Az egy dolog, hogy a végzettek 1%-a, egyéb más kiemelkedő képességük okán más pozíciókban is el tud helyezkedni, de ez nem a szak érdeme. A többség jelentéktelen pozíciókban helyezkedik el nevetséges pénzekért annak ellenére, hogy Ők is rengeteget szívnak az egyetemen, mert mint már említettem, a tárgyak 50%-a teljesen azonos (konkrétan ugyan arra az órákra járnak), ehelyett én(a srácoknak mindenképp) azt ajánlanám, hogy rakjanak még bele egy kis melót, szedjék össze magukat, és nézzenek bele egy kelendőbb mérnöki szakba, mert egy átlag logisztikai mérnök br. 500-600e fizetése, és egy, az ipari automatizálás területén jártas villanyos/mechás fizetése között közel 3x a szorzó. Én magam biztosan nem szívnék közel ugyan annyit egy "értéktelenebb" diplomáért, és egy megalázóan alacsony fizetésért. És akkor arról nem is beszélek, hogy annyi van logisztikai mérnökből, hogy a világ cégéhez nem kell annyi, tehát még ezért a kevés pénzért is verekedni kell.
2023. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Meg mindig az elso vagyok.

Teljes mertekben egyetertek abban, hogy akadnak "buta lanykak", akik elvegzik a szakot (kinkeservesen, elcsalva, bemagolva). Ok azok akik vert izzadva leteszik a Bsc-t es mennek ki a "jelentektelen" pozikba. Felsobbrenduseg nelkul, az olyanok mint en, tovabbmennek esetleg a szak Msc-jere, vagy esetleg valami gepeszetibb jellegu Msc-re, ebben az esetben mar nem "jelentektelen" munkahelyek lesznek. Ezek az emberek lesznek az 1%, ami inkabb 10-15%.

2023. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Amit érdemes szem előtt tartani:

Mérnök = matematika szükséges hozzá


Persze az iparban nem igen kell nekem a négy alapműveleten, és 1-2 más operátoron kívül mást használnom, mert olyan az iparág. Helyette logikából kell jónak lennem, és tudnom kell programozni, statisztikázni.

Minden mérnöknek kell a matematika, csak mindenkinek másik ága a fontos.

Egy hardveresnek mint nekem a boole algebra, statisztika, gráfelmélet/logika kell. Egy híradástechnikásnak az analízis, statisztika, sztochasztika szükséges. Egy logisztikásnak statisztika, gráfelmélet az tuti kell. Napi szinten intrgrálni nem valószínű, hogy kellene.

De mindenkinek meg kell tanulnia a matekot.


Ha azért vagy négyes, mert nem érted, az baj. Nagy baj. Talán végig tudod szenvedni a szakot, de a mérnöknek mindenhová kell a matek. Nem is feltétlen a számítások megoldása a lényeges, mert arra van szoftver, de a probléma átlátása matematikailag az fontos. Tudd mit, hogyan kell megoldani.

Ha csak azért nem megy, mert lusta voltál és nem gyakoroltál eleget, akkor tessék leülni tanulni!

2023. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!