Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szőlész borász mérnökrol át...

Szőlész borász mérnökrol át lehet menni elelmiszermérnökire?

Figyelt kérdés
Sajnos az elelmiyzermérnökit nem jelöltem be a felvin://

2023. márc. 25. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Adott egyetem határozza meg az átjelentkezés szabályait.
2023. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
#2: én nem ismerek egyetlen munkanélküli szabad bölcsészt sem. Te igen?
2023. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettes egy büdös troll, azt se tudja mit magyaráz, tegnap a fejlesztéspolitikai programmenedzsmentet szidta, úgy hogy szintén nem tudja micsoda, ez a Befektetőcsávó meg a gyk közoktatás kategóriájának a díszbohóca, mindig más végzettséget kamuzik, és csak trollkodni jár megszólni szakokat.
2023. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Átjelenkezni egy sikeresen lezárt teljes tanév után lehet csak, azonos képzési területen belül. Így tehát egy évet végig kell csinálnod az élelmiszermérnökin, utána átjelentkezhetsz szőlész-borásznak. Sajnos az átvevő intézmény nem köteles átvenni, tanulmányi eredményi feltételekhez kötheti az átvételt, és az sem garantált, hogy államilag támogatottnak vesz át. Ez tehát elég lutri.


De senki nem akadályoz meg abban, hogy jövő februárban újra felvételizz, még akkor is, ha közben az élelmiszermérnökit csinálod.


Egy másik megoldás, hogy törölteted a mostani jelentkezésedet, és a nyári pótfelvételi eljárásban jelentkezel szőlész-borásznak. Ennek az a kockázata, hogy esetleg nem hirdetik meg a szakot a pótfelvételin, vagy csak költségtérítésesen hirdetik meg. Ha költségtérítésesen kezdesz, és jól tanulsz, akkor egy év után megpróbálhatsz átmenni államilag támogatottra, illetve egy újabb felvételivel is bekerülhetsz államira, s akkor a sikeres felvételi után a költségtérítésesen elvégzett egy évedet elismerik, nem vesztesz évet.

2023. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 voltam, bocs, most látom, hogy elnéztem, és fordítva gondolod, de minden, amit írtam, igaz fordítva is.
2023. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes elkezdeni, és meglátod, hogy tetszik-e, lehet hogy megkedveled és maradni fogsz, ha meg nem, megpróbálsz átjelentkezni, vagy újrafelvételizni és elfogadtarni közös tárgyakat. Egy évig most úgyse tudnál mit csinálni, én nem kísérletezgetnék, hogy törlöm a jelentkezést, ez necces. Ha elkezded meg bajod nem lehet belőle, mivel Bsc szak mindkettő, és agrár terület, biztos van közös tárgy, amit elfogadnak, ezt érdeklődd meg egyetemen, nézegess tematikát.
2023. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszii nektek!! :) igazabol nem ez áll az első helyen, csak ha első helyre nem vesznek fel vacilalok hogy előre tegyem e a 3.helyet (ami a borász van most) a 2.ra beteszem azt
2023. márc. 26. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Zomelié vagyok és sok sikert kívánok!
2023. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi!
2023. ápr. 1. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!