Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Család mellett állatorvos?

Család mellett állatorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Huszas éveim elején jöttem rá hogy az állatokkal szeretnék foglalkozni,nem pedig a mostani szakmámban elhelyezkedni ami azzal jár hogy reggeltől estig csak számokat pötyögök. Jövőre szeretném megcélozni az állatorvosit viszont nyilván tisztában vagyok vele hogy jó eséllye is csak 28 évesen végeznék. Viszont nő vagyok és családot is szeretnék (első gyerek 30 előtt) és aggódom hogy a kettőt hogyan menedzselhetném. Épphogy kikerülök a suliból már mennék is szülni,ami nem tenne túl jót a karrierem elején.

Van aki (vagy akinek az ismerőse) anyaként ment állatorvosnak?



2023. márc. 27. 16:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ha fontos számodra a munka és a család is, akkor meg fogod találni a módját, hogy a kettőt összeegyeztesd.


Én orvosira járok és nálunk viszonylag sok anyuka tanul. Sőt olyan párt is ismerek, ahol mindkét fél most végzi az orvosit és nemrég született gyerekük. Persze ők azért jóval nehezebb helyzetben vannak, mint azok, akiknek csak a tanulásra kell koncentrálniuk, de többségük ígyis csúszás nélkül teljesíti a féléveket, szóval egyáltalán nem lehetetlen feladat.

Szerintem ha a párod is támogat a döntésedben, akkor nyugodtan vágj bele, meg fogjátok oldani a családalapítást.


Illetve korábban én pár évig állatorvosi asszsztensként dolgoztam, úgyhogy ebbe is belelátok egy kicsit és két, frissen végzett állatorvost is felvettünk abban az időben, akik 2-3 éven belül el is mentek szülni. Szerintem ha csak a diplomaszerzés után szeretnél gyereket vállalni, akkor mindenképp érdemes előtte legalább 1-2 évet dolgoznod a szakmában, mert az egyetemről igazából úgy jössz ki, hogy ugyan az elméleti tudásod meglesz, de kb semmi gyakorlattal nem fogsz rendelkezni. Azaz 1-2 év elég arra, hogy azért legyen rutinod az alap dolgokban és amikor X év után visszamész majd dolgozni, akkor ezeket a rutinokat sokkal könnyebb lesz előhívnod. Ha diplomaszerzés után rögtön elmennél szülni, akkor a gyes után sokkal nehezebb lenne úgy munkát találnod, hogy korábban sose dolgoztál a szakmában és igazából akkor kellene megtanulnod az alap gyakorlati eljárásokat. Mindkettő járható út, de akiket én ismerek, ők mind az első megoldást választották és szerintem jó döntés volt a részükről.


Ha esetleg az állatorvosit mégse mernéd bevállalni, akkor nagyon tudom ajánlani az állatorvosi asszisztens munkát. Nagyjából fél év alatt megszerezheted róla a papírt, de sok helyen már akkor elkezdhetsz dolgozni, amikor a képzést végzed (vidéken általában papírt se kérnek hozzá) és szerintem úgy általánosságban sokkal családbarátabb foglalkozás, mint az állatorvosi. De ezt csak egy tartalék ötletnek írtam, remélem összejön számodra az állatorvosi. :)

2023. márc. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!