Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes továbbtanulni?

Mit érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, továbbtanulás előtt. Nem mondanám magam sem humánosnak, sem reálosnak, viszont köszönhetően az általános iskolai matekoktatásom színvonalának (nem részletezném, az eredmény a lényeg) sajnos eléggé a humán irányba tolódtam el, most meg már nem tudok ezzel mit kezdeni. A sajnost azért mondom, mert reál irányban ezerszer több lehetőség van, ezerszer jobb fizetéssel. Egy szó mint száz, a jól fizető, megbecsült, magasan piacképes képzéseket, és nyilván ezek lehetőségeit mint mérnök, vagy közgazdász buktam. Orvosi sosem volt opció, a biológiára sosem állt rá az agyam, a vért meg egyáltalán nem bírom.


Kedvenc tantárgyam a földrajz és a töri, ezekből lesz érettségim, töriből emelt is. Ez nem valami különleges, vagy kiemelkedő dolog, az egyetlen, ami részemről szokatlan tulajdonság az az orosz - gimnázium elejétől tanulom, messze osztály-, sőt iskolaelső vagyok belőle, ha érettségi után is tanulom folyamatosan, C1-ig is el tudnék jutni. Imádom azt a nyelvet, érdekel is, sokkal könnyebb nekem, mint az angol, vagy a német. Németből B2 nyelvvizsgám van, az angol meg eléggé szarul megy, a kaotikus, igénytelen nyelvtanára nem áll rá az agyam, azért egy középfokra mindenképp fel akarom küzdeni magam.


És akkor itt jön a kérdés, mit tudnék tanulni tovább, amiben több lehetőség van Magyarországon, mint átlagszar fizetésért tengődni, amiből lakhatáson és kaján kívül semmire nem jut, és egyenes az út a megkeseredett, megsavanyodott szar élethez, ami olyan sokak sorsa végső soron itthon.


Bölcsészkarra semmiféleképp nem akarom menni, gondolom nem kell magyaráznom miért, azzal nemhogy normális fizetést keresni, de még állást se találni általában. Politológia régebben érdekelt, de büfészak, lehetőségek zéró kapcsolatok nélkül, plusz napról napra egyre jobban undorodik az összes szarházi politikustól párthovatartozásuktól függetlenül. A többi meg instant büfészak, a tipikus mekis diploma


A jog logikusnak tűnhet ezek után, de nem az. A seggelés, na az nagyon nem megy, pl. az irodalmat is szívből gyűlölöm, a jogról meg pont ezt hallom mindenkitől, hogy az nagyon magolós, arról nem is beszélve, hogy mesterképzés után is mire azzal az ember karriert csinál, az is alsóhangon 5 év


Gazdasági karon a turizmus-vendéglátás érdekel a legjobban, nem csak a karon, de úgy mindközül. Utazni szeretek, nyelvekből egész jó vagyok (orosz mellé a németből vagy angolból azért csak össze tudok hozni valamit), de sajnos sok helyen azt olvasom, hogy sok munka és elvárás, ellenben minimális fizetés jellemzi a szakmát


Az orosszal fordítói lehetőségek vannak maximum, de a fordítói szakma tudtommal telített, Oroszországban magyart fordítani,- nos ez szimpatikus lenne, ha lenne erre nagyobb kereslet, és nem lenne a politikai helyzet az, ami. Úgyhogy oda kimenni nem realitás


Nyilván a konklúzió ezek után az, hogy külföld. De mégis mi? A némettudásom szerintem nem elégséges ahhoz, hogy oda kimenjek élni, dolgozni, pláne nem tanulni, magyar diplomát meg nyilván nem fogadnak el. Azon túljutottam már, hogy amúgy baromira unszimpatikus ország, de nem látom az utat, ahogy egyáltalán oda kijutok valami olyan állásba, ami nem mosogatás vagy hasonló. Orosszal külföldre menni most kb esélytelen, mint már leírtam.


Végsősoron tehát az a kérdésem, ezekkel az adottságokkal mihez tudok kezdeni, hogy lehetőleg egy egyetem elvégzése után piacképes tudásom legyen, amivel van jövőm ebben az országban, ha meg külföldre mennék, akkor ott hol, és mit tudnék kezdeni ezekkel a skillekkel?


2023. ápr. 5. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat akarsz elérni ahhoz képest, hogy bizonyos erőfeszítésekre pedig nem vagy hajlandó. A világ nem úgy van kialakítva, hogy könnyű és kényelmes utakat kínáljon mindenkinek. Valamelyik elvárásodból le kellene adnod, vagy pedig fel kellene vállalnod olyasmit, amit nem akarsz.


Ha jól szeretnél keresni, meg kellene erőltetned magad valamiben. Vagy Magyarországon egy gazdasági jellegű szakot kellene elvégezed (matekból magántanárt fogadva), vagy pedig neki kellene veselkedned intenzíven egy nyugat-európai nyelvnek, hogy külföldön érvényesülj. Ezután kimehetnél külföldre előbb dolgozni, aztán ha összekapartál egy kis pénzt és egzisztenciát, odakint munka mellett egyetemre járhatnál. De azt is megteheted, hogy nyelvtanulás közben megcsinálsz itthon egy külföldön is keresett szakmát (pl. gyógyszertári asszisztens), s ezzel mész ki külföldre, hogy ne takarítással vagy felszolgálással kelljen kezdened.

2023. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!