Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gazdaságtudományi szak...

Melyik gazdaságtudományi szak a leghasznosabb? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 01:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

pénzügy-számvitel ér a legtöbbet a piacon.

Viszont cseszheted hogy hasznos ha, ha utálod. Én más gazdasági szakra jártam szóval csak néhány pénzügy-számviteles órám volt csak, de én nagyon utáltam őket, és örültem hogy nem oda mentem.

Munka terén szokszor van átfedés/átjárási lehetőség a gazdasági szakok között - főleg ha mestert is csinálsz, ebből a szempontból viszont a PSZ kivétel, ott vannak specializált munkakörök amihez kell a mérlegképes könyvelői vagy egy psz diploma.


ha nem cscak gazdasági hanem közgazdasági is szóba jöhet, akkor alkalmazott közgazdaságtan


Olvasd el a szakok leírását, és hogy hol milyen tárgyak vannak leginkább a képzések második felét nézd mert az első 1-1,5 év leginkább általános alapozó gazdasági tárgyakkal telik, és ez alapján tudsz választani hogy melyik éri meg.


Amúgy az hogy milyen diplomád lesz nem determinálja hogy milyen munkakörben tudsz elhelyezkedni. Egy ismerősöm szociológiát tanult, mert az érdekelte, plusz nem volt nehéz ezért mellette tudott részmunkaidőben dolgozni, és munkábal marketinges irányba indult el.

2023. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!