Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha döntésképtel...

Mit csináljak, ha döntésképtelen vagyok az egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy ahogy most számolom a pontjaimat, lehetséges, hogy még szerintem egyetemre se vesznek, fel. Mondjuk csak a 11 év végi bizonyítvány van meg, de a mostani átlagomat beleszámítottam az évvégibe. Mondjuk több tantárgyból 30-40 %-ot jelöltem, matekból 25%, angolból meg 70%, mert szerintem annyira nem rossz az angolom. Úgy az érettségi meg a bizonyítványpontokat összeadva 160 pont jött ki asszem. Szóval még többletponttal se tudnék egyetemre menni. Én szoftverfejlesztőként tanulok, és hát sz@rba vagyok a matekkal igazából, a programozás majd szerintem magántanárral lesz. Szóval szerintem a valószínűsége az egyetemnek nulla, a másik meg lehet, hogy a matek miatt nem is bírnám, meg lehet alapból, mert a tempó gyorsabb, a követelés meg sok. Amúgy elvileg programtervezőnek mentem volna, de üzemmérnöknek mennék így mert ott több a gyakorlati óra, és kevesebb az elméleti. A matekkal az nem tudom, hogy van...


Szóval keresztapámmal beszéltem, aki tanár, és javasolta, hogy a rendőrjárőrt próbáljam meg, mert menne a fizikai alkalmasságvizsgálat elvileg, bár tudom, hogy nem csak abból áll a tanfolyam. A másik lehetőség meg, hogy szakmát tanulok, a harmadik a gyári munka.


Ti mit gondoltok?


UI: Nem mondanám, hogy lazsáltam volna, tanultam, csak egyszerűen nekem sokkalta több energiát kellett belefektetnem és többségében így se ment . Nem kifogásként akarom felhozni ezt!

Van amúgy még egy évem ami a technikusi szakképzettség.



2023. ápr. 10. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Nem kell matek a programozashoz, nyugodtan elkezdhetsz programozni.
2023. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Meg amugy is, mar annyi van, hogy nem fognak keresni nagyon mire te lediplomazol. Fizetesuk is csokken, India egy informatikus-gyar, kb. mindenki annak tanul es mennek EU-ba, USA-ba ahova lehet.


ChatGPT-vel meg megnagyobb sz*rba kerultek az informatikusok, mert 80 ember helyett 20 meg fogja tudni csinalni a projektet, igy nem lesz rajuk szukseg, esetleg mashol.


A 90-es evektol egeszen a 2015-os evekig volt az a hatalmas IT igeny, ma mar nem annyira.


Mas iranyt valtott a vilag, a piac, en is gondolkodom hogy mit tegyek, mert egyre szukebb az IT munkaeropiac jovoje. Es ezt egy kulfoldi ismerosom mondta devops-kent egy bankban.

2023. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk arról én is hallottam, hogy 3 év múlva a ChatGPT átfogja venni a programozók többségének a helyét mert annyira jó.
2023. ápr. 10. 19:44
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
Elegge realis. Mar alapbol most is vele dolgoznak cegeknel a programozok.
2023. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: Tanulj. Ha programozó akarsz lenni, vagy legalábbis informatikával foglalkozni, butaság rendőrnek tanulni. Sok olyan infos munka van, amihez nem igazán kell matek.
2023. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
31%
Tanulj. Jobb jegyekkel több esély.
2023. ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!