Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Teljesen döntésképtelen...

Teljesen döntésképtelen vagyok Budapest vs. Vidék ingatlan vásárlással kapcsolatban. Voltatok hasonló helyzetben? Van valami jó tanácsotok? Hogyan változnak meg a preferenciák a kor előre haladtával?

Figyelt kérdés

Harmincas férfi vagyok, budapesti olcsó és könnyen fenntartható

albérletben lakom. Már van egy kb. 35 négyzetméteres budapesti lakásra elegendő készpénzem, vagy esetleg egy vidéki, felújítandó házra futná belőle. A pénz jelenleg MÁP+ban van.


Tipikus szingli életmódot élek, és ezen nem is nagyon akarok változtatni, így családra nem kell számítani az ingatlanvásárlással kapcsolatban. Gyermeket sem szeretnék.

Vidékről származom, amikor otthon vagyok, jól érzem magam vidéken, de egyébként Budapesten is.


Próbálom gyűjtögetni a Pro és Kontra érveket, de nem tudom eldönteni, hogy milyen ingatlant vegyek.


Pro Budapest:

- Vannak barátaim Budapesten is

- Könnyebb munkát találni, magasabb fizetés

- Jelenleg is magasan fizető állásom van

- Mindig tudok valamilyen gyors programot szervezni, gyorsan elérhetőek színházi programok, sok mozi, kézműves sörözők

- Ha változtatnék a szingli életmódomon, Budapesten könnyebben találok párt (?)


Kontra Budapest:

- Az általános kontrákat mindenki ismeri :)

- Ha meghallom a gyereksírást, kufircolást, vagy nagyobb zajongást a társasházi szomszédtól, az rettenetesen zavar,

- Családi házra nincs anyagilag esélyem Budapesten.


Pro Vidék:

- Vannak barátaim vidéken is

- Jobban szeretek vidéki erdőkben, hegyeken kirándulni, vidéki utakon autózni (napi szinten igénylem)

- Felszabadultabb vagyok egy vidéki rendezvényen, szívesebben eljárok rendezvényekre, koncertekre

- A hobbijaimhoz jobban illeszkedik a vidéki életforma


Kontra vidék:

- A vidékik kontrákat is mindenki tudja fejből...

- Hosszabb, több napos vidéki tartózkodás után vágyom vissza a budapesti nyüzsgésbe, és a kényelembe, amit a város ad (tömegközlekedés, sokszínűség, stb.)


Tudnátok valami tapasztalatokat, hasonló helyzeteket, tanácsot mondani, akár gazdasági szempontokat is figyelembe véve?


2020. okt. 24. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Vidéki nagyvárost javasolnám. Ha pedig a bp-i előnyökhöz is ragaszkodsz, akkor egy fővároshoz közelebbi nagyvárost.
2020. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Budapesti kis lakás. Azt majd könnyebben el tudod adni, ha még mindig vágysz a vidéki életre, mondjuk a 40-es, 50-es éveidben. Addig a munka miatt inkább a bp-i lakhatást választanám. Amikor tehetném, az összes szabadidőmben kirándulnék, vidéki haverokat látogatnék, de Bp-en laknék. A leírásod alapján mondom ezt, de pl. én nem vágyom Bp-re, vidéki vagyok. Jól elvagyok a kertes házban, egy vidéki város külvárosában. Persze, van vele munka. Kirándulni nem járok, a környék csupa növény és vannak baglyok, rókák, mókusok, ezerféle madár. De emiatt bezárkózik mindenki az udvarába, hiszen minden adott, több is a zöld, mint kéne. Te viszont mindig mehetsz máshova, ha zöldre vágysz.

Ja, és vidéki házat nehezebb lenne eladni. Most megveszed, vagyonokat költesz felújításra (mindig van mit cserélni, korszerűsíteni), de ha meggondolod magad, és városba szeretnél inkább visszaköltözni, akkor sokáig tarthat, míg eladod.

2020. okt. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

Csak akkor költözzél valami normális helyre, ha 5-10 évvel meg akarod hosszabbítani az életedet.

A koszos, büdös és zajos belvárosban pedig akkor lakjál, ha ez az opció nem érdekel.

2020. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Egyértelműen Budapest. Amíg hiányozna pár nap vidék után, addig nem állsz készen a vidéki életre. Másrészt a pro vidék oldalon csak a hobbi/ szabadidő jelent meg érvként, ami nagy valószínűséggel hétvégente, szabadnapokon, ünnepekkor zajlana az életedben. Kb ennyi
2020. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Mi agglomerációba mentünk, de csak pénz híján. Ha annyim lett volnamint neked, akkor biztosan kiegészítettem volna még lakáshitellel, és egy fasza budai lakást vettem volna, csendes helyen.
2020. okt. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
A leírtak alapján Budapestet választanám. A későbbiekben esetleg gyűjthetsz még egy kisebb vidéki nyaralóra, vagy házikóra is, ahova kijárhatsz amikor úgy tartja kedved. Illetve haza is látogathatsz bármikor, ha kiszakadnál kicsit a pesti légkörből. Ha jól értem akkor van hova menni, így megoldhatod, hogy a budapesti és vidéki élet előnyeit felváltva élvezd.
2020. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Írtam privátban Neked! Egyértelműen vidék. A mienk egy kis vagy talán közepes város. Minden utca tér-kövezve, gyönyörűen parkosítva. Itt csak az nem talál munkát, aki nem nem akar dolgozni, ugyanis helyben ipari park van a város szélén és innen mindkét irányban a közeli városokban szintén. Pest 1h távolságra van, szóval nem a világ végén...innen is sokan járnak oda dolgozni.
2020. okt. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó ez melyik város??
2020. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem én vagyok a 7-es, de mondok élhető kis/közepes várost neked: Komarom, Székesfehérvár... Van ipari park, több is, 1 órára Bp-től. Bár amíg a Bp-től való távolság komoly szempont, addig nem értem miért akar valaki elköltözni belőle. 1 órányira Budapesttől élni egyébként nem számít közelinek, sőt, a napi bejárás gyilkos. Viszont olcsó az ingatlan.
2020. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha lakás mellett döntesz, akkor én azt javaslom, hogy legfelső emeletit vegyél, én is utálom a szomszéddal együtt élni az életem, és tanulva ebből, én már csak olyat vennék, ahol legalább fölöttem nem dübörög senki. Az már csak plusz, ha oldalról is alig van szomszéd.
2020. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!