Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Folytathatom az egyetemet...

Folytathatom az egyetemet ott, ahol 2 éve abbahagytam?

Figyelt kérdés
2021 novemberében hagytam ott az Széchenyi Egyetem közösségszervezés szakát, 2 félévet teljesítettem. Jelenleg azon gondolkozom, hogy folytatnám, ebben az esetben teljesen az elejéről kellene kezdenem, vagy esetleg van lehetőség rá, hogy ezt a 2 félévet “kiváltsam”.

2023. ápr. 16. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Újra kell jelentkezni és ha felvettek kreditbeszámítást kell kérni. A képzési idő nem kezdődik újra, tehát ha azt akarod hogy ne tegyenek át önköltségesre a képzési idő plusz 2 félév alatt kell elvégezni a szakot.
2023. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen, tudod folytatni.
2023. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
A 2021/22 őszi, és a 2021/22 tavaszi felevekben, valamint a jelenlegi tanev 2022/23 őszi, es a 2022/23 tavaszi szemesztereiben milyen statuszban voltal, illetve vagy az egyetemen? Nem tette at a TO ezeket a feleveidet passzivra? Teljesen kiiratkoztal? Amennyiben mar nem voltal, es nem vagy az egyetemnek hallgatoja, akkor valoban ujra kellene felvetelizned, es az eddigi krediteidet beszamittatnod. Nalunk az egyetemen voltak olyanok, akik nem iratkoztak ki, csak mar nem jartak be, meguntak a szakot, "otthagytak"- mondtak ők. A TO viszont mindig passzivalta a felevuket. Pontosabban automatikusan kerultek passzivalasra, mert ők maguk nem aktivaltak a felevek elejen. A negyedik passziv felev vegen kaptak felszolitast arrol, h most mar vagy folytatjak a tanulmanyaikat, vagy elbocsajtasra kerulnek. Igazabol ennyit nem is lehetett volna nekik egyszerre halasztani a TVSz szerint, de ez megis megtortent nalunk par hallgatoval. Szerintem azert, mert az intezmeny nem akart hallgatot vesziteni az amugy sem tul sokbol. Ezert kerdezem, h jelenleg van-e meg hivatalosan kozod ehhez a szoban forgo egyetemhez, ill. mit ertesz azon, h otthagytad? Nalunk volt aki a tiedhez hasonlo esetben ujrafelvetelizett, es szeptemberben a tanulmanyi bizottsag hozott egy dontest arrol, h ott folytathatja a tanulmanyait, ahol abbahagyta, azaz masodevbe lephet. Nem kellett minden tantargyat kulon elfogadtatni. De ez lehetseges, h intezmenyenkent eltero. Fordulj ezzel a kerdessel az illetekes TO-hoz, meg a szakfelelos tanarhoz! Biztosan lesz valami megfelelo megoldas a szamodra.
2023. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Mindenképp egyeztetni fogok a TO-val csak gondoltam megkérdezem, hogy mennyi esély van arra, hogy nem elölről kell kezdenem.

Utolsó válaszoló, igen teljesen kiiratkoztam anno, úgyhogy a következő utam mindenképp a TO-ra fog vezetni. :)

2023. ápr. 16. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha szabályosan kiiratkoztál, a TO-t felesleges keresni. Nincs jogviszonyod és nem is lesz amíg újra nem vesznek fel.
2023. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!