Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pilóta szeretnék lenni, hol...

Pilóta szeretnék lenni, hol is kezdjem?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 éves vagyok és elgondolkodtam hogy mi is szeretnék lenni. Arra jutottam hogy talán pilóta. El is kezdtem utána járni hogy mi hogy van, de nem igazán találtam konkrét leírást hogy hol van főiskola ,vagy hol tudnék tovább tanulni, mikor lehet az első repülőgép tanfolyamot elkezdeni stb. Tudna valaki 1-2 linket vagy bármit mondani ahol elkezdhetném. Nagyon segíteni. Köszi előre is
2010. okt. 8. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A szemed nem szabad,h rossz legyen,erre figyelj!(bocsi,h nem a kérdésre válaszoltam,de ennyit tudok,h pl szemüvegesen nem lehetsz az)
2010. okt. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézegesd ezeket az oldalakat:

[link]

[link]

[link]

Van több is. A google a barátod!

2010. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.:)

pedig szemüveges vagyok =/ igaz csak 0,5 ös. tehát akkor ez már felejtős? =/

2010. okt. 8. 22:08
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az egészségi alkalmasság kritériumait a 14/2002. (II. 26.) "A polgári légiközlekedési szakszolgálati engedélyek egészségügyi feltételeiről és kiadásuk rendjéről" szóló KöViM-EüM együttes rendelet tartalmazza. Néhány megbetegedés - például epilepszia, insulin dependens cukorbetegség, klaustrofóbia, súlyos szívritmuszavar a hivatásos repülést kizáró betegségek. Szemüveggel vagy kontaktlencsével lehet repülni, de a vizsgálatra a szemüveget illetve lencsét el kell hozni. Érdemes a kontaktlencsét otthon kivenni, hogy a szemüveg nélküli látóélességet is ellenőrizhessük. A színtévesztő jelölt bizonyos korlátozással alkalmas lehet sportrepülésre.


A repülésben három osztályba sorolhatók az alkalmassági követelmények:


I. osztály: ATPL és CPL szakszolgálati engedélyhez szükséges. Az ATPL (Airline Transport Pilot License) a közforgalmi pilóták engedélye, a CPL pedig kereskedelmi pilótai engedélyt jelöl.


II. osztály: PPL és egyéb engedélyekhez szükséges. A kezdő pilótának, erre lesz szüksége. Amennyiben komolyan érdekli a repülés és kereskedelmi pilóta szeretne lenni, a későbbiekben I. osztályú alkalmassági vizsgálatra lesz szüksége.


III. osztály: ATC, légiforgalmi irányítói engedélyhez szükséges.


Az alábbi címeken jelentkezhet repülő-alkalmassági vizsgálatokra."

2010. okt. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!