Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pilóta szeretnék lenni. Hogy...

Pilóta szeretnék lenni. Hogy kezdjem el ezt az egészet? (FONTOS)

Figyelt kérdés
(Cirrus SR22-sel vagy Cessna 172/182-sel szeretnék kezdeni és később majd Boeing 737-800-sal szeretnék repülni) Még csak 14 vagyok és szerintem már csk kevés időm van ezt az egészet átgondolni. és Szerintetek az nagy előny ha nagyjából ismerem a típus műszereit és a szimulátorban (Flight Simulator 2004) rendesen tudom irányítani a gépet?
2010. nov. 19. 22:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
61%
Sok időd van még viszonylag,hogy eldöntsd mivel akarsz foglalkozni.Egy pilótának nagyon sokat kell tanulnia,hogy azzá válhasson.Matek,idegen nyelvek tanulása.Ne hidd azt,hogy a játék a valóság,semmi köze nincs az élethez.
2010. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

[link]

parancsolj. én itt kezdenék el kutakodni, ha civil pilóta szeretnél lenni.

2010. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Először szólj anyáéknak, hogy legyen meg a lóvé a fősulira és a repülő oktatásra.
2010. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én már döntöttem arról hogy pilóta szeretnék lenni, de senki nem tudja hogy mit hoz a jövő :S
2010. nov. 19. 22:15
 5/12 A kérdező kommentje:

22:14

már ismerem azt a honlapot, de azért kösz!

2010. nov. 19. 22:16
 6/12 anonim ***** válasza:

Max. 1 hete volt egy ilyen kérdés..

1 a sok közül: www.centroplane.hu

2010. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nagyjából ismeri a típus műszereit meg elrepülget szimulátorral..de naiv:D


Rokonom a MALÉV-nél húzott le több, mint 20 évet...akkoriban még toborzás folyt és előfeltétel volt, hogy motoros kisgépet tudjanak vezetni, valamint perfekt angoltudás!!!


Motoros kisgép: aerodinamikát tanulsz többek között, levizsgázol, utána gyakorlati órák, és repült órákhoz kötik a tapasztalatot.

Utána jön a nagyobb gép.


Rengeteg műszaki ismeretet belédnyomnak, mindezt angolul! lelkesen kell tanulnod a több kötetnyi spirálfüzetes Boeing flight manualt ^^ A pilcsiknek ráadásul évente vizsgájuk is van mindenből! Hiszen vészhelyzetekre tudni kell perefektül mindent, ott nem puskázhatsz, mert akkor meghaltál. Majd szimulátor és gyakorlati órák.


Sajnos ma már annyira kezd leépülni a dolog, hogy rengeteg a friss "pilótaképződmény" a MALÉV-nél, akiket a szüleik nyomtak be, de valójában sz@rt se tudnak és a veteránok kb egyedül vezetik a gépet...


ha utasszállítót szeretnél vezetni, készülj fel arra, hogy sokszor hajnalban kell kelned (ha olyan a beosztás), hogy kiérj a reptérre egy órával a start előtt! És ez évekig ,egy majd így...jó lesz, ha ennek tudatában döntesz.

2010. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szia.


Egyáltalán nincs kevés időd. Íme a recept: 1.:Tanulj jól=Matek, Fizika, ezeket nyomjad kőkeményen, a többin elég ha átmész. 2.=Gimi/Középsuli alatt tegyél le két középfokú, vagy egy emelt nyelv vizsgát (ugye mondanom se kell hogy az angolra nagyon feküdj rá, ez a repülés nyelve). 3.=Ha érettségizel, Matek, Fizika, (vagy ha még lesz ilyen, közlekedési alapismeretek, ez relatíve könnyű)emeltet tegyél. 4.= Jelentkezel Nyíregyre a közlek mérnök légi hajózóra, ott adnak egy valag papírt ami kelleni fog neked, meg repórát :) Ha nem sikerül, akkor csinálj valami OKJ-s képzést, azért is adnak pontot ha legközelebb nekifutsz! De 14 évesen ez még odébb van azért...remélhetőleg akkor is megfogják hirdetni a szakot amikor neked aktuális lesz.


Üdv

2010. nov. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nézz vissza itt az archívumon, sok bejegyzés volt már ezzel kapcsolatban!


Az jó ha ismered a műszereket, de önmagában nem elég. Tanulgasd a check list-eket, az eljárásokat, rádiózást, stb... Ha valóban komolyan gondolod, vedd meg a PPL-es könyvet és olvasgasd és amikor repülsz a szimulátorban, használd az ismereteket! Pl.: ne csak simán leszállj, hanem különböző eljárások alapján, online repülés VATSIM-en, stb....


A szimulátor egy valamit nem ad vissza: valós repülési élményt, a gép mozgását, az érzést. Elméleti felkészítésre nagyon jó, de a valóságban egy gépet NEM tudnál elvezetni, mert tök más. Ez tapasztalatból mondom...


Kezdj el vitorlázórepülni, az mindennek az alapja és még nem anyagi csőd...


Ha teheted vegyél egy yoke-t és azzal repülgess a szimulátorban. Esetleg: [link]

2010. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

LOL!

EZ MEKKORA FAKENEK NÉZ KI:D

14 évesen RENGETEG időd van

sztem szimulátor nem ér sokat

de milyen pilóta? vadászpilóta, tömegszállító (késővan nem jut eszembe a neve:DD)pilóta, pilótakex?

2010. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!