Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha diplomával megyek egyetemre...

Ha diplomával megyek egyetemre, akkor a diplomából számolják a felvételi pontjaimat. Az így kapott pontra még rájönnek bizonyos többletpontok?

Figyelt kérdés

Többletpontok konkrétan: Nyelvvizsga (28), emelt érettségi (50)

Így a diplomáért kapott pontjaimra rájönne még ez a 78 pont?

(Ahova menni szeretnék, van lehetőségem a korábbi felsőoktatási végzettségért kapott pontok beszámítására)



2023. ápr. 19. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érettségire így sajnos nem kapsz, csak akkor jár érte, ha az benne van a felvételi pontjaidban. Sajnos én is azt hittem, de végül újraérettsegizek inkább és hagyom az előző diplomaert járó pontokat
2023. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a diploma alapján számítják a pontjaidat, akkor a nyelvvizsgáért jár többletpont, az emelt érettségiért nem.
2023. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz, ahogy az előttem lévők írták. Ebben az esetben az érettségi nem számít.

Viszont jövőre arra is kaphatsz plusz pontokat, ha már dolgoztál az adott területen X órát. Ennek szerintem érdemes utánanézned, mert 1 év alatt ezt simán össze tudod szedni.

2023. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is diplomával szeretnék majd jelentkezni egy másik alapszakra. A kérdésem az lenne, hogyha feltöltöm a diplomámat akkor automatikusan abból számolja a pontokat?
2023. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Ha a szakon, ahova jelentkezel elfogadják a diplomádat és azzal a számítási módszerrel jársz a legjobban, akkor igen.
2023. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
diplomára nem kapod meg az emeltet...
febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!