Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika és mérlegképes...

Anglisztika és mérlegképes könyvelői okj együtt megéri?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok, ami a legjobban vonz az az anglisztika mert mindig is fordító akartam lenni. Viszont szerintem mindenki tudja, milyen rosszakat mondanak erről a szakról és az elhelyezkedési lehetőségekről a fizetéssel együtt, ezért arra gondoltam hogy elvégezném az anglisztikát és aztán a mestert/szakfordítóit, utána pedig egy mérlegképes könyvelői okj-t. Szerintetek ez jó ötlet? Megéri a kettő együtt? Igazából az anglisztikára azért mennék, mert tényleg érdekel, a könyvelőire pedig csak anyagi okokból.

2023. ápr. 20. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Az anglisztikából annyit fogsz tudni kamatoztatni, hogy tudni fogsz angolul, ami felteszem, most is megvan, ezen felül pedig annyi, hogy lesz egy diplomád, ami pár helyen jól mutat, de mivel közgazdászokból sincs éppen kevés, nem is fog az elsővonalba repíteni. Én a helyedben a következőt csinálnám: elmennék pénzügy és számvitel alapszakra, lehetőség szerint angol nyelven, majd utána megcsinálnám a fordító és tolmács mesterszakot. Innentől lesz egy piacképes alapdiplomád, meglesz a mérlegképesed, fordítani is tudsz, ráadásul a szakfordítók mindig is keresettebbek, jó szakfodító pedig akkor tudsz lenni, ha a szakmához is értesz, nem csak a nyelvezetét ismered. Nyelvszakra akkor érdemes menned, ha nem csak beszélni és használni szereted az adott nyelvet, hanem megvan benned az is, hogy magába a nyelvbe is szerelmes vagy, a nyelvtan tanulásába, stb., máskülönben kínkeserv, és mérhetetlen csalódás lesz az a 3 év. Arról nem is beszélve, hogy az alapszak jellemzően maximum 1-2 kurzussal "készít fel" a fordításra, nem azon van a hangsúly.
2023. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyetemi szinten nem hiszem hogy menne a matek, a könyvelőiben sem vagyok biztos, de azt meg merném próbálni azért, mert valamivel könnyebbnek tűnik nekem. Ha ugyanezt csinálnám meg amit leírtál, csak nem pszk-val hanem mondjuk turizmussal (mert elvileg azon a legkevesebb a matek) akkor ugyanúgy lehetnék gazdasági szakfordító és kiválthatnám a mérlegképes könyvelőit?
2023. ápr. 20. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs protekciód, hogy egy cég felvegyen fordítónak, vagy hogy egy könyvkiadó cég rendszeresen megbízzon, akkor a fordítást mint fő megélhetési forrást úgy ahogy van, most azonnal felejtsd el, töröld ki az álmaid közül, mert biztos, hogy csak álom marad. Különösen ilyen gyakori nyelvből mint az angol. Megfelelő ismeretség nélkül lehetsz akármilyen tehetséges, lehet kitűnő fordítói diplomád, nem fogsz labdába rúgni. Dörömbölhetsz kitartóan a csukott kapukon, senki nem fog alkalmazni; vagy jó esetben is csak nevetséges bérezésért és csurran-csöppen alapon. Csak az idődet és az államilag támogatott féléveidet pazarlod, ha fordító és tolmács mesterképzésre mész. Saját és ismerőseim tapasztalataiból beszélek. Felejtsd el, ha jót akarsz magadnak, különben az élet fog szembesíteni azzal, hogy a kutyának sem kell a tudásod, s kénytelen leszel másból megélni. Ez a jelenlegi kőkemény magyar realitás.
2023. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Habár én germanisztikára jártam, de leírom a tapasztalataimat. Én csináltam mesterképzést is + szakfordítói képzést, és az első munkahelyemen fordítóként dolgoztam pár évig. Semmilyen protekcióm nem volt, szerintem egyszerűen csak szerencsém volt, ugyanis utána hiába volt már pár év tapasztalatom is, nem találtam fordítói teljes munkaidős állást, oda viszont felvettek az egyetem után kb. 2-3 héttel. Elkezdett engem is érdekelni a gazdasági irány (ilyen szövegeket fordítottam), de a matek soha nem volt az erősségem, így FOKSZ képzésre mentem pénzügy és számvitelre, mert egy alapszakot nem mertem vállalni. A mérlegképes képzésen én is gondolkodom, de sajnos a FOKSZ-os képzésből nem számítanak be egyetlen tárgyat sem, viszont legalább már vannak alapjaim. Amikor interjúztam, több helyről is azért hívtak fel, mert látták az önéletrajzomban a gazdasági tanulmányaimat. Sajnos a nyelvtudás önmagában ma már kevés, megéri szerintem ráfordítani az időt+energiát, és tanulni mellé valami mást is, ami konkrétabb végzettséget ad. Nem muszáj alapszakon, elég egy OKJ vagy felsőoktatási szakképzés is (az elinduláshoz biztosan). De az anglisztika szak sem felesleges, én német szakon szereztem olyan skilleket, amik hasznosak voltak a későbbiekben 🙂.
2023. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!