Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van ertelme 120 koruli IQ-val...

Van ertelme 120 koruli IQ-val belekezdeni fizika szakba?

Figyelt kérdés
Elvegeztem a jogi egyetemet, de mar a felenel tudtam, hogy kifejezetten utalom az egeszet. Nem is nagyon szeretnek dolgozni benne. Rajottem, hogy inkabb a fizika erdekel, de talan ahhoz keves lennek.

2023. máj. 2. 07:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az IQ-n múlik.
2023. máj. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

@1 Annyiban igen, hogy azért mondjuk egy 80 - as érték körüli IQ - val nem feltétlen fog valaki labdába rúgni ezen a területen.


Viszont 120 - as érték esetén szerintem semmi akadálya. Persze nem tudnék most itt éles határt húzni, mi az a szint, ami alatt már nem kellene erőltetni, de a 120 már van annyira átlag felett, hogy elég kell, hogy legyen.


Másfelől pedig, az elme is fejleszthető, plusz vannak más faktorok is, melyek legalább annyira fontosak, mint az IQ.

2023. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még nagyon jó fizikus lehet belőled, kedves kérdező.
2023. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!