Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár-e többletpont 2024-től a...

Jár-e többletpont 2024-től a SE-FOK-nál az emelt szintű érettségiért? (biológia, kémia, fizika) Mit gondoltok mennyivel lesz magasabb vagy alacsonyabb a ponthatár a mostani átlag 430 ponthoz képest?

Figyelt kérdés

Az egyik oldalt azt írják, hogy igen, a hivatalos oldalon nem találok semmit erről.


Pl. Egy min. 45%-os érettségi: 30p

Kettő min. 45%-os érettsegi: 50p

(Maradék 50p az meg a szóbeli)


Más oldal, ahol találtam a számítást:

[link]



#fogorvos #2024 #Kémia, fizika, biológia #Új oktatási rendszer #Kevesebb vagy több #50 többletpont
2023. ápr. 23. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Ne az edulineról tájékozódj, hanem a felviről. Letöltöd a Semmelweishez tartozó 2024-es intézményi pontos pdf-et és kikeresed, hogy a fogorvosira miket fogadnak el. Mivel az emelt érettségi nincs feltüntetve, ezért arra (ezen a szakon) nem fogsz még plusz pontot is kapni. A felvételi vizsgával összesen 50 pontot lehet összeszedni, a maradék 50-et pedig nyelvizsgákkal, sport, művészeti és tanulmányi versenyekkel, munkatapasztalattal, illetve a szakhoz kapcsolódó egyetemi végzettséggel lehet összeszedni.


A jövő évi ponthatárt pedig felesleges az eddigiekhez hasonlítani, mert teljesen más rendszer lesz, más típusú érettségikkel. Teljesíts, ahogy tőled telik és bízz benne, hogy elég lesz az az eredmény.

2023. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

vILÁGOSAN LEÍRJÁK, HOGY ÖSSZESEN PLUsz 30 pontot adnak az emeltekért.

szituációs vizsga max. 25 pont

szóbeli max. 25 pont

b2 angol vagy német komplex 10 pont

adnak pontot munatapasztalatért, tanulmányi versenyekért stb.

ez mind fenn van a neten.

2023. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2: Hol írják le? Csatolj linket, ami ezt bizonyítja, de ne ilyen eduline féle megbízhatatlan oldalt, hanem hivatalosat (felvi.hu, Semmelweis honlapja, esetleg oktatas.hu). Egyik helyen se írja, hogy járni fog az emeltek után plusz pont.

[link] (5. oldal)

[link] (13.-15. oldal)

2023. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
3. Az egyetem honlapján fenn van csak értelmezni kellene tudni!
2023. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: Továbbra is várom azt a linket.
2023. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
én meg továbbra is mondom ami le van írva és ahonnan idéztem.
2023. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#4: "A Semmelweis Egyetem esetében kötelező lesz a szóbeli meghallgatás, ahol maximum 50 pontot lehet szerezni, több képzés esetében ennek része lesz az adott szakra jellemző készségek felmérése is. Az ezen felül megszerezhető 50 intézményi pont esetében számít majd a nyelvtudás, a tanulmányi és művészeti versenyeken elért eredmény, a munkatapasztalat, a meglévő szakképesítés, vagy a középiskolai évek alatt elért sportteljesítmény is."

[link]

Szó nincs arról, hogy az emeltért is jár plusz pont.

2023. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2 évvel ezelőtti dolgokat idézel, ma már nem ez a helyzet. A szóbeli sem 50 pont önmagában.
2023. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Remélem csak trollkodsz, mert ha nem, akkor neked kéne gyakorolnod a szövegértést, de sürgősen.
2023. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A válaszom korrekt volt, a ma hatályos rendelkezéseket tartalmazta, sajnálom, hogy ha nem sikerült megérteni amit írtam és arra sincs készséged, hogy két kattintással hiteles információt keress. Minden jót.
2023. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!