Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes gépészmérnöknek...

Érdemes gépészmérnöknek tanulni 2023-ban?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan szakmát választani amivel a jövőben is lehet érvényesülni és biztos helyem lesz a munakerőpiacon, ha megfelelően képzem magam.

aki gépészmérnöknek tanult, nektek megérte utólag visszatekintve?



2023. máj. 2. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Jó a gépészmérnök szakma szerintem.
Keress más képzést, nem jó szerintem.
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Már nem annyira kimagasló a bérezés ezen a területen, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, azonban még így is szinte fixen lesz vele munkád bárhol, és nem fogsz abból a fizetésből éhenhalni. Ha érdekel a gépészet, akkor csináld bátran, nem lesznek megélhetési gondjaid, de ha csak a pénz izgat, akkor keress más szakot, mert vannak olyan területek (pl IT), ahol kiemelkedőbbek a bérek.
2023. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Én az épìtőmérnökim simán elcserélném egy gèpeszre , hehe. Persze azért nem olyan jó mint egy mernok info.
2023. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp műszaki képzést szeretnék mivel ehhez van affinitásom, máshoz nem igazán, esetleg még a villamosmérnökit néztem, az is jónak számít?
2023. máj. 2. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A villany az abszolút univerzális mérnöki képzés. Azzal mindenféle dolgot csinálhatsz. Erőművektől kezdve a gyártósorok automatizálásán át a mikrochipek tervezéséig és szoftverfejlesztésig mindent.

Gépészként is sok a lehetőség, de bőven nem annyi mint villanyon.

2023. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Info meg villamosmernoki a top itthon mernokok között.
2023. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön (pl.Ausztria) már eléggé jól megéri pályakezdőként is.
2023. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
5 éve végeztem gépészen. Én nem csinálnám ezt újra. A belefektetett munka és a lehetőségeim messze nincsenek egymással arányban. Villamosmérnöki, informatikus, mechatronikai mérnök, épületgépészet, energetika bőven jobb választás..
2023. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!