Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Mit tanuljak történelem...

SOS! Mit tanuljak történelem írásbeli érettségire, ha még semmit sem tanultam?

Figyelt kérdés
Nem viccelek, semmit sem tanultam és az iskolából sem maradt meg semmi. Mit nézzek át hogy legalább kettes legyen? Bármi tipp?

2023. máj. 5. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Az atlaszt nézd át! Mik vannak benne és azokat hol találod. Meg esetleg pörgess át 2-3 régebbi feladatlapot, csak hogy ne érjenek meglepetésként a feladattípusok. Ne parázz, az atlaszban rengeteg információ benne van, és sok olyan részfeladat van, amikor a válasz benne van a szövegben, csak olvasni kell tudni hozzá.
2023. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
nezd at az oran irt vazlataid es kapcsold hozza az atlaszod igy konnyebben tudod hasznalni elesben
2023. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MDaniel98 ***** válasza:
82%
Sajnálatos módon a jelenlegi töriérettségi úgy van összerakva, hogy mindenféle töritudás nélkül is meg lehet írni 2-esre, ezért ha tudod használni az atlaszodat, és képes vagy az értő olvasásra meg lesz az. Ha meg nem, akkor eleve nem kellene érettségit kapni. De azért nem ártana, ha készülnél valamit, ha másért nem, hogy megnyugtasd magad.
2023. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, melyik nap lesz, de az biztos, hogy nem hétfőn. Úgyhogy még van időd elolvasni a 4 év tankönyveit, hogy legalább valami fogalmad legyen a dologról.
2023. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első rész gyakorlatilag egy "forráselemzés" (azért tettem idézőjelbe mert azt azért ne nevezzük elemzésnek hogy konkrétan eléd rakják a választ xD), még atlasz sem kell. Az esszéket pedig simán meg lehet írni atlaszból, neked csak azt kell belőnöd a téma alapján honnan olvasod ki az adatokat. Középszinten a töri meg az irodalom nagyon könnyű, gyakorlatilag ajándék tárgyak. Sajnos pont annyit is érnek, bár a törit még szerintem szódával elfogadják egy egy jobb szakra
2023. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Én úgy csináltam anno, hogy beszéltem az iskola igazgatóval, hogy nem e tudna nekem valami okosságot kitalálni 40 ezer forintért cserébe.


A pénzt eltette és azt mondta meglátja, hogy mit tehet értem.

Érettségi előtt egy héttel szólt az igazgató, hogy én máshol fogom megírni az érettségit.

Ahol megírtam ott abba a teremben lényegében csak felnőttek voltak és az egész úgy történt, hogy megkaptuk a feladatsort már előre kitöltve.


Esetleg megpróbálhatnál te is mókulni valamit még gyorsan. Mondjuk szerintem ezt korábban kellett volna de hátha még sürgősen tudnak neked intézni valamit szerdáig.

2023. máj. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Függvénytáblázat, és az atlasz. De azért ne gondold, hogy simán mindent pótolni lehet, tehát te majd 4 év anyagát fogod megtanulni.


Töriből jelentősebb eseményeket legalább nézd át, matekból halmaz, másodfoku egyenlet, pitagorasz tétel, számegyenes, infóból youtubon találsz officehez videókat, gondolom a mappa létrehozás már megy...


Angolból szívás, valamit nézz meg, hogy pár sablon mondattal tudj válaszolni, Magyarból is az mint töriből, jelentősebb emberkéket nézd át, plussz korok reneszánsz barokk, nagyjából.


Nyelvtan szívás, abból is igyekezz valamit az elejétől tanulgatni...


Nekem ennyi a tippem.

2023. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zanza TV segíthet; amúgy a magyar királyokat, a világvallásokat, a két világháborút és a szocializmust nagyon érdemes átnézni.
2023. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!