Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van ez így a pontszámítá...

Miért van ez így a pontszámításnál?

Figyelt kérdés
Miután beírok minden adatot és kihozza, hogy pl 412 pontom lesz. De mellette, ahol van ez a táblázat hogy "tanulmányi pontok", "érettségi eredmények", "többletpontok" ott ha összeadom a számokat, csak 398 pont jön ki. Akkor most a 412 a nem helyes, vagy ez azért több mert duplázással lesz annyi, vagy mi az oka ennek?

2023. máj. 7. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a helyzetedet, de ennek két oka lehet szerintem.

Az egyik oka, hogy érettségi pontszámításnál mindig a diáknak legjobb pontszámítást veszik figyelembe. Ha a tanulmányi átlagos, nem-duplázós számítás rosszabb pontszámot hozna ki, akkor a duplázóssal számolja ki alapból.

A másik oka lehet, hogy a többletpont korlátozva van. Pl. nyelvvizsgából csak 40 pontot lehet szerezni összesen. Ha pl. tettél 3 középfokú nyelvvizsgát, abból nem 28*3 pont számítana, hanem csak 40.

2023. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindig a legjobb eredményt hozza ki a rendszer. Ha a duplázással több pont jön ki, akkor azt számolja.
2023. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Már a táblázatban is duplázással számol szerintem mert csak a két legjobban sikerült érettségit veszi figyelembe, szóval ezért nem értem hogy ha egyesével összeszámolom miért hoz ki kevesebb pontot.

2023. máj. 7. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a tanulmányi átlagos számítást néznénk, akkor úgy jönne ki, hogy 171+182+50=403 pont. Duplázással azonban jobb számítás jön ki, hiszen a két legjobban számító érettségit felszorozza 2-vel, ami 182*2 = 364+50=414.


Így működik a rendszer, a diáknak kedvezőbb számítással dolgozik.

2023. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem már, köszönöm!
2023. máj. 7. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!