Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munka mellett hogyan lehet...

Munka mellett hogyan lehet átképezni magad (időhiány)?

Figyelt kérdés

Most jelenleg van egy nagyon jó munkám (mármint a feladatok maguk és a csapat szuper) elfogadható fizetéssel és borzalmas munkakörülményekkel (itt a fizikai környezetre, infrastruktúrára gondolok)


Váltanék jobb körülményekre de csak egy diplomám van, és a mostani munkahelyem lényegében a szakma csúcsa az országban, ennél csak rosszabb fizut/körülményeket találnék.

Szóval kellene valami új képzettség hogy más területen keresgélhessek.


Ezt hogy szokás csinálni munka mellett? Jelenleg is idő szűkében vagyok, nem igazán látom át hogy hova szokás beilleszteni a tanulást, tanfolyamot egy aktív teljes munkaidős munkaviszony mellé.

Nincs elég szabadnapom egy tanfolyamra.


Ez hogy szokás?


2023. máj. 12. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Akinek fontos, az szakít idöt a tanulásra, ennyire egyszerü a megoldás.

Este munka után, hét végén, ha tényleg akarnál tanulni

2023. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Esténként, hétvégén így is próbálom utolérni magam hogy ne ússzon el a ház és a kert. A maradék időben havi 1x szeretek találkozni a szüleimmel, barátaimmal.

Pont ezért kérdezem, hogy hogy oldja meg akinek nincs sok ideje.

Dolgoznom sajnos muszáj, kell a bevétel.

2023. máj. 12. 08:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehetne, ha elég erős lenne a motivációd, én is váltottam, de a te helyzetedben nem váltanék. Azt mondod, elfogadható a fizetés, jó a feladat, jó a csapat, és a cég a szakma csúcsa. Hát bennem ez alapján az fogalmazódik meg, hogy: Mit akarsz még? Tökéletes munkahelyre úgyis minimális az esély. Lefelé zuhanni mindig könnyű, felkapaszkodni meg nehéz. Szerintem ne legyél telhetetlen.
2023. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

Mint írtam a körülmények borzalmasak. Folyamatos zajban, koszban kell dolgoznunk. Wc papírt, szappant, hasonlókat magunknak veszünk. Takarítás nincs, csak ha mi takarítunk. Más osztályhoz tartozó kollégák egész nap viháncolnak, kiabálnak, hangos zenét hallgatnak a szomszéd szobákban, a felettesüket nem zavarja hiába szóltunk. A helyiségek sötétek, porosak, penészesek. Úgy érzem lelkileg egyre jobban kikészít hogy az ébren töltött időm nagy részét ilyen körülmények között kell töltenem.

Home office esélytelen, sokszor kértük már, covid alatt tökéletesen működött de azóta szigorúan tilos. (Ha lenne heti 3 nap home office akkor valószínűleg szívesen maradnék)

Egyébként a legjobban az az időhiány zavar ami miatt nehéz váltanom is. 2-3 órát töltök utazással naponta, amit sokkal értelmesebben is használhatnék.

A fizetés jelenleg elfogadható de kb 2 éve nem nőtt és nem valószínű hogy a közeljövőben nőne.

(Állami fenntartású munkahely)

2023. máj. 12. 09:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Én elmentem vagyonőrnek.

24 órás műszak, éjszakai 8 órás alvással, havi 11 munkanap.


Fizu elmegy (bruttó 570), így tudok tanulni a munkahelyen és mellette is.

2023. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 vagyok: akkor pedig időt kell rá szakítani. Volt, hogy éjjel 2-ig tanultam. A kertet évekre szinte teljesen elengedtem. Hosszú távon megéri. Valamit valamiért. Nagy kitartás kell, munka mellett nehéz, de csak egy módja van: csinálni kell.
2023. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Oké (bár 5:00-5:30 között kelek, így nem épp opció a 2-ig tanulás) de gondolom tanfolyam, tanóra nem éjszaka van.

2023. máj. 12. 11:00
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Erre van a levelező meg a távoktatás. (Bár körültekintően kell felvételi előtt tájékozódni, mert akár levelezőn is elvárhatják a jelenlétet)

Ha csak kifogásokat keresel, sosem fogsz nekilátni se.

2023. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Kolléganőm csinált levelező képzést, minden pénteken és szombaton mennie kellett. Elengedte a munkahely péntekenként mert ő itt akar maradni és itt hasznosítani a tudást a későbbiekben. De én nem ezért akarnék tanulni.


Távoktatás hogy működik? Mikor vannak órák?


Az miért kifogás, hogy dolgoznom kell teljes munkaidőben, mert szükségem van a fizetésre? :D

2023. máj. 12. 13:23
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem az a kifogás. De azért sokan megoldják munka mellett is. Este éjszaka, hétvégén. Az, hogy mikor vannak az órák, és mikor követelik meg ténylegesen a jelenlétet, szakfüggő és képzési forma függő, ezért javasoltam, hogy ha kinézel egy konkrét képzést, akkor előtte érdemes konkrétan érdeklődni (akkor is, ha van erről szó a tájékoztatóban, mert ennek ellenére volt már meglepetés ilyesmiből)
2023. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!