Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségi követelmény?

Emelt érettségi követelmény?

Figyelt kérdés

Ha egy egyetem felvételinél emelt érettségi követelmény van, az csak a fizetősre vonatkozik, igaz?


Tehát önfinanszírozásún nem szükséges?!


2023. máj. 19. 07:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, mindkét finanszírozási forma követelménye.
2023. máj. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazon egyetem ugyanazon szakán nincs különbség az állami finanszírozású és a költségtérítéses hallgatók előre megszabott bejutási minimumkövetelményei között. Csak az elérendő pontszám szokott különbözni.
2023. máj. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Szuper..



Nagyszerű kormányunknak hála, aki az általánost letudta, de menne olyan helyre ahol emelt kell…

érettséginkként 58k-t kell befizetni👏


Magyarország előre megy, nem hátra.


Miért a minimálbér x százaléka az ára? Miért nem lehet mondjuk egy jelképes ár?

2023. máj. 19. 07:44
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
#3: Lehet méltatlankodni, sajnos ettől még az van, ami van. Megnyugtatásul arra is gondolhatsz, hogy ha jól sikerülnek az emelt érettségik, akkor talán állami finanszírozásra is bekerülhetsz, s ezzel jóval többet spórolhatsz, mint az emelt érettségik árai. De egyébként majd meglátod, hogy egyetemre járni még állami képzésen is jelentős anyagi befektetés lesz (pl. jegyzetek, fénymásolások ára).
2023. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

“ Megnyugtatásul arra is gondolhatsz, hogy ha jól sikerülnek az emelt érettségik, akkor talán állami finanszírozásra is bekerülhetsz, s ezzel jóval többet spórolhatsz, mint az emelt érettségik árai”



Ja, csak utána ha nem akarok itt dolgozni hanem lelépnék nyugatra, akkor vagy ledolgozom a szemeszterek szerinti féléveket, fel kifizetem a hátramaradt tandíj összeget és utána léphetek le…


Ezért gondolkodtam önfinanszírozásban, mert akár ha jók az eredmények a 2-3-4 szemesztert már folytathatnám más országban, ahol ott is maradnék…

2023. máj. 19. 08:01
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha ennyire utálod az országot miért nem mész ki rögtön? Tök fölösleges itt elkezdeni, ha már második évben meg akarsz pattanni, de persze te tudod..
2023. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

“ Ha ennyire utálod az országot miért nem mész ki rögtön?”


Most minek kell ez az 1bites mantra? Újabb sablont a Fidelitas nem találtak ki ?


Miből vontad le azt a téves következtetést, hogy az országot utálom?


😺

2023. máj. 19. 12:06
 8/20 anonim ***** válasza:
Aki ennyire el akar húzni itthonról, az nem szeret itt élni. Nem vagyok kormány párti, gyűlölöm a politikát, de tényleg nem értem, hogy aki nem itthon képzeli el a jövőjét, ráadásul már az egyetemet sem itthon akarja befejezni, az miért itt kezdi el? Milyen előnyöd származik abból, hogy itthon megcsinálsz 2 félévet? Nem hinném, hogy külföldre így automatikusan átvesznek másodévre, hisz teljesen más a kinti rendszer és valószínűleg más ütemben is haladnak. Szerintem kidobott pénz az egész, de a te dolgod..
2023. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

12:18


Lehet folytatni, csak célszerűbb akkor az angol nyelvű tanfolyamot választani. 😉

2023. máj. 19. 12:24
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva ülsz a lovon. Emelt érettségit kérhetnek az egyetemek egységesen a fizetős szakokon és a költségtérítéses szakokon. Szép is lenne, ha orvosira csak az államilag támogatott képzésre kellene emelt biosz és kémia/fizika és a költségtérítéses képzésre meg elég lenne a középszint.


Az emelt érettségik árán a felháborodásodat nem értem. Amikor közoktatásban tanultál akkor ingyen megcsinálhattad volna. Magadra vess ha nem éltél ezzel a lehetőséggel. Te kihagytad az ingyenes érettségizést akkor most fizess! Halkan jegyzem meg, hogy a te érettségizésednek rengeteg költsége van amit az állam nem vállal fel (szerintem jogosan), hiszen kiléptél a közoktatásból. Javító és kérdező tanárok díja, vizsgaszervező intézmény költségei, dolgozatod nyomda és egyéb költségei és kell egy kis bevétel az OH-nak is.


talán jobban jár ez a szerencsétlen ország ha minél hamarabb otthagyod.


Ha lediplomázol akkor 20 éved van az állam felé törleszteni a külföld miatt. Viszont elég ha a külföldi munkavállalás mellett csak egy KATAs vállalkozást csinálsz itthon és fizeted az adóterheket. Papíron ekkor az országban dolgozol (jelenleg engedélyezik a több országban való munkavállalást). Természetesen számos más módja is van a törvény kijátszásának ezért ha aktuális lesz akkor kérdezz meg egy könyvelőt.

2023. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!