Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségi követelmény?

Emelt érettségi követelmény?

Figyelt kérdés

Ha egy egyetem felvételinél emelt érettségi követelmény van, az csak a fizetősre vonatkozik, igaz?


Tehát önfinanszírozásún nem szükséges?!


2023. máj. 19. 07:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

12:49


Mint mondtam, szerinted jogos-e az, hogy 58k az emelt érettségi ára?


Kérdezz meg erről egy tanárt is, ő is elmondja (márha nem narancsos) hogy nem az.



“ Természetesen számos más módja is van a törvény kijátszásának ezért ha aktuális lesz akkor kérdezz meg egy könyvelőt.”


Senki nem akar kijátszani semmit! Én lelkiismeretesen akarom csinálni a dolgokat!



“ Szép is lenne, ha orvosira csak az államilag támogatott képzésre kellene emelt biosz és kémia/fizika és a költségtérítéses képzésre meg elég lenne a középszint.”

2023. máj. 19. 13:07
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos az emelt érettségi 58 ezer forintos ára. Ennyibe kerül az államnak a közoktatásban tanuló diákok emelt érettségije is. Csak az övéket kifizeti. Mivel nem éltél az ingyenes lehetőséggel, te vagy hibás.


Az érettségi feladatsor (egy évben többet is összeűállítanak majd sorsolnak és a többit elrakják) összeállítása több milliós tétel igaz ez leosztva a diákok számával már olcsóbb. Fogalmad sincs, hogy mennyi a terembérleti költség, az érettségi vizsgabizottság ára. Halkan jegyzem meg, hogy csak az emelt szintű szóbelin lévő három tanár együttes díjazása felelőként kb 10 ezer forint (ha jól tudom akkor a két kérdező tanár 3-3 ezret és az elnök 4 ezret kap felelőként) a KH megbízottról nem is beszélek. Az írásbeli dolgozatok javítása sem két forint. A te 58 ezredből kell még kifizetni az érettségi jegyzőjét, az érettségi vizsgabizottság elnökét és a vizsgaszervezési díjat. Biztosan van még egy csomó más költség is, amit kifelejtettem.

2023. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Elmondod mi kerül 58 ezerbe?


Vagy a középszint ami 35k , a matekon nincs szóbeli ? 35 ezer kinyomtatni ~24 füzetet könyvet ? 😹😹😹


El kell ismerni, igaza van Viktornak, Magyarország tényleg előre megy! 😺


[link]

2023. máj. 19. 13:43
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

Matematika középszint költségei a teljesség igénye nélkül:

Felügyelő tanárok díjazása 2000Ft/óra/terem

Terembérlet: 10-15 ezer Ft/óra

Érettségi jegyző díjazása: 3000 Ft/fő

Javító tanár díjazása: 2-3 ezer Ft/fő

Érettségi elnök díjazása: kb 5-8 ezer Ft/fő

Az érettségi feladatlap összeállítása egy több milliós szellemi termék.

Vizsgaszervező hely rezsiköltségei és az intézményvezető díjazása.

Nyomdai költségek, szállítási költségek.

Oktatási hivatal érettségit koordináló részenek költsége.


Ha ennyire drágálod és szerinted ennyire pocsék hely ez az ország akkor miért nem érettségizel külföldön? Egy németországi, vagy egy angliai érettségi többe kerülne neked.

2023. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a #10 írja, egy államilag finanszírozott képzés befejezése után akár azonnal leléphetsz külföldre, mert a visszafizetési kötelezettség csak 20 év türelmi idő után aktiválódik. A külföldi keresetedből addigra odakinn egzizenciát teremthetsz, és simán visszafizeted a hátralékodat. Jó néhány embert ismerek, aki állami képzés után azonnal lelépett külföldre, és még messze van az idő, hogy fizetniük kelljen.
2023. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15:13


Neked köszi a hasznos infót, ment a zöld.

2023. máj. 19. 19:37
 17/20 A kérdező kommentje:

Aki itt jelentgeti a posztjaim, egyfolytábanüzenem neki:


#Tanárnélkülnoncsjövö 🖐️!


Haragudni, nem haragszom, tudom, hogy csak munkádat végzed

2023. máj. 19. 20:34
 18/20 anonim ***** válasza:

Azért ilyen drága, mert tudják jól, hogy akinek a céljaihoz szüksége van az emelt érettségire az ki is fogja fizetni, kerül amibe kerül. És ahogy látom nem kevesen tesznek felnőttkent is érettségit, ami fizetős, így hülyék lennének csökkenteni az árát.


Most, hogy ez igazságos vagy nem, abban inkább nem szeretnék állást foglalni, más véleményét befolyásolni, azt döntse el mindenki maga.


+érdemes megnézni az előttem valaszolót aki le is vezette az ár kiszámolását.

2023. máj. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tipikus példája annak, hogy valaki másokat hibáztat önmaga helyett.


Bárkinek van esélye feljebb jutni, én szurkolok.

2023. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem kizárandó az a tény sem, hogy semmi különbség nincs a tanulás menetémben, és a követelményrendszerben állami ösztöndíjas és önköltséges között. Együtt tanul a két csoport. Összeegyezthetelen lenne ha az önköltségesektől nem várnák el az adott szakhoz elvárt emelt szintű érettségi követelményt.

Az a tudás amit az emelt érettségi elvár, az a 0. szint, a subminimum ami nélkül az adott szak el se végezhet.

Pl. Egy orvosi egyetem követelményeihez képest az emelt kémia és emelt biosz érettségi gyakorlatilag óvodás kifestő, egy emelt matematika érettségi akármelyik mérnöki szakon tanult matematikához képest vicc kategória. Van belőle tapasztalatom, láttam már mit tanulnak ott.

Úgyhogy (lehet van 1-2 kivétel, nem tudhatom, hisz nem jártam ki minden egyetem minden egyes képzését, lehetnek eltérések) véleményem szerint aki már a megkövetelt emelt érettségi követelmenyét sem tudja megugrani annak szerintem nem feltétlenül ajánlott egyetemre menni, összehasonlíthatatlanul nehezebb és meg van az esélye, hogy csak bukdácsolás lesz a vége. Inkább várjon vele és még képezze egy kicsit tovább, úgy érdemesebb megpróbálni.

2023. máj. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!