Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hi! Kíváncsi lennék a vélemény...

Hi! Kíváncsi lennék a véleményedre (véleményetekre),hogy mit gondoltok,vagy hogyan tovább! Rájöttem hogy én orvos akarok lenni,de viszont a jegyem 9.-Ben nem jók,nagyrészt hármas és van benne kettesek, általánosban 4-5 voltam mindenből többi lent ?

Figyelt kérdés
9.évfolyamra nem figyeltem oda,a barátok,stb...tudjátok,amire nem vagyok büszke, a legjobb osztályban vagyok de lehett hogy e-miatt egy gyengébb osztályban fognak rakni jövőre,nagy lemaradásaim vannak,de én hiszek magamban ha nem késő,hogy megcsinálom. 10. 11. 12. Jegyeket oda figyelek,akkor lehetséges? Vagy túl reagálom? Értelmes válaszokat kérek ,16 éves vagyok.
2023. máj. 29. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Lehetséges, az egyetemi felvételinél tudtommal a 11-12-es jegyeket nézik.
2023. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én lehetségesnek gondolom, de mindenképpen prioritásba kell helyezned a tanulást, mivel érettségi bioszból és kémia/fizikából elég nehéz, főleg hogyha emelt is. Nagyon jól fel kell készülnöd rá, és menni fog. A jegyeid még nem számítanak a továbbtanulásba, ezért nem mondanám, hogy ezen aggódnod kéne. A 11.,12. éves jegyeid viszont fontosak nagyon, és attól függetlenül, hogy most még nem lesz jelentősége a jegyeidnek, tanulnod kell, mert sokkal jobb, ha mindent megtanulsz akkor, amikor kell, és nem utólag, mert úgy már nagyon nehéz lesz, főleg érettségi előtt.
2023. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálod. Ha összeszeded magadat 11. év végére és 12. év végére és ráfekszel az emelt biológiára és kémiára akkor simán sikerülhet. Csak a 11/12 év vége számít felvételinél!
2023. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit rosszul tudják a válaszolók, ugyanis nem a 11. és 12.-es jegyeket nézik, hanem az adott tárgy UTOLSÓ KÉT ÉVBEN SZERZETT jegyeit. Ez főként a nyelvi előkészítősökre igaz, akik 13.-ban érettségiznek, valamint azokban a szakmát adó iskolákban végzőkre, ahol 3+2-es rendszer van (3 év szakma, 2 év érettségi). De vannak olyan tárgyak, amiket nem tanítanak végig, ilyen például a fizika, amit 11.-ben tanítanak utoljára, tehát a fizika esetén a 10.-es és a 11.-es év végi jegyet nézik. Valamint a biológiát sem tanítják 12.-ben sok helyen, az viszont eléggé kell az orvosihoz. De alapvetően a legtöbb "fontos" tárgyat tanítják 12.-ben is, emiatt nem teljesen rossz, amit írtak.


A 9. egyébként általában rosszabbul sikerül mindenkinek az általánoshoz képest; új iskolát, új követelményeket kell megszokni, és ez a teljesítmény rovására megy, szóval emiatt ne aggódj.

2023. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból is jó, ha mielőbb elkezded emelni a fordulatszámot, mert a tanárok, rád nézve veszélyesen, hajlamosak beállítani a diákot egy adott jegyre.
2023. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok,köszönöm a válaszotokat,jövőre jegyek szempontjából összeszedem magam ha van esély,tényleg sokat számít,buta vagyok, hogy most jöttem rá.

#5 EZT hogy értsem? Tényleg vannak ilyen tanárok?

2023. máj. 29. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Tényleg. Nem mindenki, de jobb, ha mielőbb hozzászoknak, hogy KIVÁLÓ jegyeket szerzel. Érezzék, hogy a mostani bizid az csak valami kivétel-kihagyás volt, igazából a sok emelettel fentibb teljesítmény a jellemző rád.
2023. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha átraknak akkor is sikerülhet?
2023. máj. 30. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor is-ha tanulsz.
2023. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,nem tudom hogy fog alakulni,de ha ebben a csoportban maradok,vagy átraknak,mindent megfogok tenni.
2023. máj. 30. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!