Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Introvertáltaknak, majdhogynem...

Introvertáltaknak, majdhogynem antiszociknak és kiégetteknek milyen szakot ajánlotok az egyetemen?

Figyelt kérdés
Ōszinte leszek, otthagytam egy egészségügyi képzést az egyetemen, mert már a végére kiégtem,amiatt ahogyan bántak velünk (mint hallgatókkal, mint gyakorlatozókkal). Az ország szinte ellehetetleníti már a képzés alatt azt,hogy jó szakemberek lehessünk. Nem is beszélve azokról,akik elvégzik,de már a mérnöki képzésekre le is adták a jelentkezési lapot.

2023. jún. 2. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
informatika
2023. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Pszichológus, és vissza az egészségügyi szakra, amelyet félbehagytál.
2023. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Bármelyik szak alkalmas arra, hogy mást okolj a problémáid miatt.


Amúgy nem teljesen értem, miért az a kérdés, milyen szakra menj. Nem azt kellene először kitalálni, mit dolgoznál előbb?

2023. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

levéltár mesterképzési szak

De lehet mindenféle tudós is: matematikus, kémikus, biológus, vegyész, kémikus...

2023. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Introvertáltaknak már írtak pár szakot előttem, bár én így egy olyan szakra jártam (és most olyan területen dolgozok), ahol emberekkel kell foglalkozni. Nagyon introvertált vagyok, félreértés ne essék, de nem rosszak a szociális készségeim (hiszen az introvertált nem azt jelenti), a munka pedig munka, a szabadidőmet meg majd eltöltöm úgy, ahogy szeretném. Szóval nem gondolom, hogy egy introvertáltnak csak az a fajta munka ideális, amikor egyedül kell ülni egy irodában. Az antiszociális már más kérdés, persze...

Viszont egy kiégett embernek semmilyen szakot nem javasolnék. Ha ki lennél égve, de azt éreznéd, hogy xy szak elképesztően vonz, akkor azt mondanám, hajrá, mert attól remélhetőleg visszatér beléd a lelkesedés. De ha így kell keresni, hogy mi az, amibe belefogj, akkor inkább hagyd a fenébe, mert nem fog menni. Semmilyen szakot nem fogsz tudni normálisan elvégezni, ha ki vagy égve, és nem is vagy túl motivált. Először fejben kell rendet tenni, magadon javítgatni egy picit, hogy helyrerázódj, és te magad tudj rendes célokat kitűzni. Ha kell, akkor szakember segítségével. Annak viszont nincs értelme, hogy mi mondunk neked egy szakot, ami amúgy téged nem igazán érdekel, de azért beiratkozol. Minden szaknak vannak nehézségei, vannak nehéz tárgyak, seggfej oktatók vagy akár rendszerszintű bajok. Nálunk utóbbiból rengeteg volt, és annál már csak most, a munka közben van több ilyen jellegű probléma. Direkt nem mondok pontos területet, de nálunk is sokan kiégnek munka közben, úgyhogy nagyon figyelni kell magunkra, mert a rendszer ezt nem teszi meg helyettünk. Úgyhogy először fejben rakd össze magad, és ha az megvan, akkor keress magadnak újabb egyetemi szakot, különben csak elodázod a teljes kiégést.

2023. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az antiszociálist úgy érted, hogy ANTI szociális, mint bűzözés és egyebek? Vagy aszociálist gondolsz? Nem mindegy.
2023. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!