Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ergoterápiát megérné tanulni?

Ergoterápiát megérné tanulni?

Figyelt kérdés

Igazából csak nem tudom, hogy hol tudnék ezzel elhelyezkedni, mert sehol nem találkoztam még ilyen szakemberrel, gondolom maga a szak is még viszonylag új.

Valaki esetleg jár erre a szakra, és tudna kicsit mesélni róla?

(A fizetést tudom, eü. bértábla)



2023. jún. 3. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ket eve (2021-ben) indult eloszor ergoterapeuta kepzes a felsooktatasban, es csak a PTE-ETK zalaegerszegi intezmenyeben, ezert meg nincs olyan ember, aki hazankban ezt elvegezte volna. Elotte is volt ilyen kepzes, csak nem egyetemen, de azok velemenyet is ugyanugy erdemes meghallgatnod. En a budakeszi Orszagos Rehabilitacios Intezetben talalkoztam ezzel a munkakorrel. A baleset, sztrok soran, vagy egyeb okbol karosodast elszenvedett betegek mindennapi eletet segiti visszaallitani a normalis kerekvagasba. Megtanitja oket a kenyervagastol a cipofuzo bekotesen at mindenre, amirol szinte fel sem fogjuk, h mennyire fontos kepesseg, amig nem erint bennunket a hianya vagy csokkenese. De a szakma ennel azert sokretubb. Nem gyogytornasz, de rokon szakma. Nagyon-nagyon leegyszerusitve a gyogytornasz megtanitja a beteget elmenni az ajtoig, az ergoterapeuta pedig megtanitja kinyitni azt. Ez egy hivatas is egyben, ezert nem igazan lehet igy feltenni a kerdest, hogy megerne-e ezt tanulni. Anyagilag attol fugg, h mik az elvarasaid, mennyivel tudsz elegedett lenni. Lelkileg pedig, h milyen beallitottsagu vagy, akarsz-e segiteni serulteken, vagy inkabb a karriered es az azzal jaro juttatas a fontos szamodra. Ez egy segito foglalkozas, ahol nem penzben fejezodik ki a siker. Viszont kulfoldon nagyon jol meg is fizetik. Sajnos sem a szakrol, sem magarol a munkarol nem tudok sokkal tobbet.
2023. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Emiatt félek pont, hogy nagyon kevés helyen alkalmaznak ilyen szakembert, legalábbis most még, a jövőben meg ki tudja, hogy mi lesz. Már van egy felesleges diplomám, nem szeretnék mégegyet.

Viszont én akkor sem tudok ilyen fekete-fehérben gondolkozni, hogy hivatástudat vs. karrier és pénz. Mindkettő fontos. Fontos az, hogy segíteni tudnék embereken, de fontos az is, hogy ne nyomorban éljek. A karrierépítés meg nem nagyon érdekel. Emellett aggaszt az egészségügy helyzete is, és a jövőben valószínűleg csak rosszabb lesz. Szóval nehéz.

2023. jún. 3. 12:19
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd ezt a szakot, menj inkább alkalmazott matematikusnak vagy orvosnak, többet érsz vele.
2023. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!